Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamza Dağ'dan HDP'li eski müftüye okkalı cevap!

28.01.2016 01:13
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, eski müftü olan HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş’a terör olaylarıyla ilgili ders niteliğinde bir cevap verdi.

Meclis’te sert tartışmaların yaşandığı komisyonlardan olan Plan ve Bütçe Komisyonu yine hararetli tartışmalara sahne oldu. Sabahlara kadar süren, 2016 yılına ait merkezi yönetim bütçe kanunu görüşmelerinde gündemde yine terör olayları vardı. Haftalardır devam eden terör olaylarında asker ve polisleri şehit eden bölücü terör örgütü PKK mensuplarını görmezden gelen HDP’li Erdoğmuş’un, terör ve hendek kazma meseleleriyle ilgili hükümeti hedef alıp “Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında gençler öldürülüyor” suçlamasına AK Partili Dağ’dan cevap geldi.

'KEŞKE O ÇOCUKLARI CAMİLETE GETİREBİLSEYDİNİZ'

Erdoğmuş’a, 2011-2015 yılları arasında Diyarbakır Müftülüğü görevinde bulunduğunu hatırlatan Dağ, çocuk ve gençlerin teröre bulaşmasında Erdoğmuş'un da sorumluluğu olduğunu belirtti.

AK Partili Dağ “Suçlulardan biri de sizsiniz, bugün 17-18 yaşında olan o gençler, siz orada müftü iken 12-13 yaşlarındaydılar. Diyarbakır’da 4 yıl müftülük yaptınız. Keşke o çocukları hendeklere barikatlara değil de camilere getirebilseydiniz. Camiye getirmek vazifeniz, o gençleri getirememişsiniz. Getirseydiniz, bugün bu acı hadiseler yaşanmazdı. Ben yapsaydım (müftülüğü) sizden daha iyi yapardım. Bu konuda en son konuşacak olanlar sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

İki vekil arasındaki tartışma diğer vekillerin araya girmesiyle sona erdi

Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri