Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangi Partiden Aday Olacak?

24.03.2011 14:50
Hanefi Avcı'nın aday adaylığı için son kararı belli oldu. Partilerden birini mi seçecek, bağımsız mı olacak? İşte cevabı..

Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, milletvekili aday adaylığını açıklayan müvekkilinin 12 Haziran 2011'de yapılacak seçimlere ''herhangi bir siyasi partinin şemsiyesi altında girmeyeceğini'' bildirdi.

Okan, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ''müvekkilinin Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yolsuzluk dosyalarına karşılık CHP'den milletvekili olacağına'' ilişkin haberler yayımlandığını ifade ederek, bunların maksatlı ve gerçek dışı olduğunu belirtti.

Müvekkilinin ''iddia edilen Ergenekon ve Devrimci Karargah terör örgütlerine üye olduğu iddiasıyla tutuklandığını'' hatırlatan Okan, şunları kaydetti:

''Siyasi partilerden temel beklentimiz her Türk vatandaşı gibi, söz konusu davaların dikkatle ve titizlikle izlenmesidir. Bu kapsamda yapılan hiçbir görüşmede doğrudan veya dolaylı olarak müvekkilimin milletvekilliği adaylığı gündeme gelmediği gibi 12 Haziran 2011'de yapılacak seçimlere Hanefi Avcı herhangi bir siyasi partinin şemsiyesi altında girmeyecektir.'' 

Bu haber toplam 2796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri