Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangisi 'Umut'un gerçek annesi? Yepyeni 5 aday

01.02.2013 02:37
CHP'li Birgül Ayman'ın sözleriyle başlayan tartışmalar Meclis'teki tansiyonu bir kez daha yükseltti.
Rusya’da devlet televizyonu Birinci Kanal’ın “Pust Govoryat” (Bırak Konuşsunlar) adlı programında tüm Rusya’yı ağlatan Gülsüm Anne’nin "Umut" adını verdiği felçli çocuğun, tatil için geldiği Antalya’da kaza geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti.
 
Söz konusu programın sunucusu Andrey Malahov, bugün de Gülsüm anne ve Umut’un öyküsünü konu etmeye devam etti.
 
Programa katılan 5 anne Umut’un kendi 'oğulları' olduğunu, gözyaşlarıyla iddia etti. Programa katılan beden yapısı uzmanları Umut ve kaybolan diğer 5 erkeğin fotoğraflarını dev ekranda inceleyerek iddiaları yalanladı.
 
İLK “ANNE” MOLDOVALI YELENA
 
Önce Moldova’dan katılan Yelena Rotaru: “O benim oğlum Ciko, yani Georgi. Kendisini, gözlerini ve kulaklarını görür görmez hemen oğlumu tanıdım. 32 yaşında şu anda. 2008 yılından itibaren arıyoruz. Tüm özellikleri örtüşüyor.” iddiasında bulundu. Yelena tüm arkabalarının aynı görüşte olduğunu belirtti.
 
İKİNCİ “ANNE” RUSYA’NIN TOMSK BÖLGESİNDEN TATYANA
 
Tomsk bölgesinden ve en fazla Rus basınında yer alan Tatyana Kuklina da programa katılarak Umut’un oğlu Pavel olduğunu iddia etti. Tatyana, Pavel’in para kazanmak için Tomsk’ın kuzeyine gittiğini ve bir daha geri dönmediğini belirtti. Tatyana, “Fotoğrafları karşılaştırınız, burun, gözleri, kaşları. Annenin kalbi yanlış söylemez. Benim oğlum!” iddiasında bulundu. Malahov’un “Yurtdışı pasasportu yoktuysa, o zaman Türkiye’ye nasıl gitti?” sorusuna Tatyana, “Gençlik. Her şey olabilir.” dedi. Tatyana’ın eşi Anatoli ve kızı da Umut’un Pavel olduğunu iddia etti. İlgili uzman Aleksandr Nurmin ise Umut ve Pavel’in kaş, dudak ve kulaklarının benzemediğine işaret etti.
 
ÜÇÜNCÜ “ANNE” YİNE MOLDOVA’DAN LYUDMİLA
 
Moldova’dan gelen Lyudmila İliyeş de diğer “anneler” gibi Umut’un oğlu Georgi olduğunu iddia etti. Rüyasında bunu gördüğünü belirten Lyudmila, Umut’un oğluna çok benzediğini de belirtti. Lyudmila, “Umut’un göğsünde sigara izmariti izi vardı. Sigara içtiği için babası da izmariti onun göğsünde söndürmüştü.” bilgisini verdi.
 
DÖRDÜNCÜ “ANNE” KRASNOYARSK’LI GALİNA
 
Krasnoyarsk bölgesinden katılan Galina Çkalo da Umut’u oğlu Pavel olduğunu iddia ederek, “Oğlum 2003 yılında kayboldu. Donanmada askerliğini yapıyordu. Sonra Basra Körfesi’ne aktarıldı. Sonra da haber alamadık.” dedi.
 
BEŞİNCİ “ANNE” SOÇİ’DEN NİNA
 
Karadeniz kıyısı Soçi’den katılan Nina Solonenko da kaybolan oğlu Sergey’in Umut olduğunu iddia etti. En son gece saatlerinde denizde yüzerek kaybolduğunu anlatan Nina, oğlunun sağ olduğuna inandığını göz yaşlarıyla ifade etti.
 
DNA ANALİZLERİ ALINDI
 
En son Malahov, DNA uzmanını stüdyoya davet etti. DNA uzmanı, 5 anneden de analiz aldı. Malahov, tüm analizlerin Türkiye’ye göndereceklerini ve Umut’un DNA analizleriyle karşılaştıracaklarını belirtti.
 
Başta sağlık uzmanı Nurmin olmak üzere bazı katılımcılar da Umut’un beş erkeğin hiç birine benzemediğini belirtti.
 
CİHAN 
Bu haber toplam 2226 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri