Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangisine inanalım? DAEŞ'e mi, PKK'ya mı?

22.07.2015 00:11
IŞİD'in Türkçe olarak yayınlanan dergisi Konstantiniyye'de Türkiye'nin ateist Kürtlerin örgütünü desteklediği iddia edildi. Bu iddialar PKK ve paralel medyanın, "Türkiye IŞİD'i destekliyor" iddiasını hatırlattı.

IŞİD'in Türkçe olarak yayınlanan dergisi Konstantiniyye'nin 2. sayısında Türkiye hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert ifadelere yer verildi.

Derginin önsözünde şu ifade yer aldı:

"(…) Son dönemde garip tavırlar sergileyerek İslam devletini karşısına almak isteyen Türkiye devletinin PKK'ya verdiği destek ve tavizlerle bölünmeye doğru yol aldığını da izah etmeye çalıştık."

Dergide Türkiye'den "Tağuti rejim" olarak bahsediliyor.

"Erdoğan'ın Kürt 'devleti" başlıklı yazıda "Erdoğan'ın bilerek veya bilmeyerek, direkt veya dolaylı olarak her gün bu ateist örgütü besleyip büyüttüğü" ifadesine yer veriliyor.

'ERDOĞAN PKK'YI DESTEKLİYOR'

Yazıda şu ifadeler yer alıyor:

"Erdoğan beslemesi bu ateist çete sürekli olarak Tağut Erdoğan hükümetini, İslam devletine destek verdiğini iddia edip aslında kendilerine destek istemektedirler.

Tağut AKP hükümetinin İslam devletine hiçbir şekilde yardım etmediklerini de çok iyi bilmektedirler.
Şuan Suriye ve Irak'ta ABD'nin uçaklarının arkasında savaşan Erdoğan beslemesi bu ateist örgütün, aynı tabloyla Türkiye'de savaşması çok da uzak değildir. ABD'nin büyük oranda gözünden düşürdüğü AKP hükümetine karşılık daha sadık uşaklarına, başka şanslar tanıyabilir ve Türkiye dâhil olmak üzere bunlara büyük toprak parçalarını teslim etmek için onlara öncülük edebilir."

PARALEL VE PKK MEDYASI: ERDOĞAN IŞİD'İ DESTEKLİYOR

IŞİD'in dergisinde yer alan bu ifadeler, PKK ve paralel örgütün yayın organlarının her fırsatta "Türkiye IŞİD'i destekliyor" algısı oluşturma çabasını hatırlattı. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan katliamın ardından bile "Katil AKP" sloganları atıldı.

 

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri