Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hapishaneden helikopterle firar ettiler

08.06.2014 21:30
Kaçaklar, 2010 yılında 41 araç, 1 uçak, 1 helikopterle yakalanmışlardı.

Kanada’nın Quebec eyaletine bağlı Quebec City kentindeki Orsainville Hapishanesi’ndeki 3 mahkum, helikopterle firar etti.

 
Quebec Eyalet Polisi sözcüsü Ann Mathieu, kaçan mahkumların ünlü suç çetesi Hells Angels (Cehennem Melekleri) liderlerinden Yves Denis Yvon Lamontagne(25), Denis Lefebvre(53) ve Serge Pomerleau(49) olduğunu açıkladı.
Olayın nasıl meydana geldiğine ilişkin hapishane yetkilileri ile görüştüklerini belirten Mathieu, “Önceliğimiz helikopteri bulmak” dedi.
 
Firar eden çete üyeleri, Kanada polisinin 2010 yılındaki bir operasyonunda, yüzlerce silah, 41 araç, 1 uçak, 1 helikopter ve 905 bin dolar parayla birlikte yakalanmışlardı.
 
Quebec’in Montreal kenti yakınlarındaki St. Jerome Hapishanesi’nde geçen yıl mart ayında da yine Hells Angels liderlerinden olan iki mahkum havalandırma sırasında helikopterle firar etmiş ancak birkaç saat sonra yakalanmışlardı.
 
Quebec eyalet polisinin firar eden mahkumlar için bölgede başlattığı arama operasyonlarına, Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) ekipleri de destek veriyor.
 
Firari 3 kişinin aynı zamanda 2009 yılındaki Johnny Coutu cinayetiyle ilgili oldukları gerekçesiyle yargılanmaları bekleniyor.
Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri