Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Has Parti'nin 4 özelliği neler?

24.01.2011 07:40
HAS Parti Lideri Prof. Kurtulmuş Bolu'da parti üyeleriye buluştu.

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Bolu'da üyelerle buluştu. Kurtulmuş'u programda dinleyen üyeler, birçok soru yönelttiler. Soruları tek tek cevaplayan Kurtulmuş, Has Parti'ye üye olmanın önemini anlattı. Kurtulmuş'u dikkatle dinleyen üyeler programın sonunda üyelik formlarını imzalattılar. 

Üyelik sistemini harekete geçiren ve bu noktada çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren Has Parti Bolu'da üyelerle buluştu. 

Üyelere yönelik kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Kurtulmuş, "Has Parti yeni ve en hızlı kurulan partidir. Siyasette hiçbir zaman partiler masa başında kurulmaz. Kurulanlar da kısa sürede yok olur. Halkın Sesi Partisi zaten var olan bir partiydi bizler sadece bu süreci hızlandırdık. Türkiye'de özellikle ekonomi alanında halkın geri gittiğini düşünüyoruz. Türkiye büyüyor doğru ama bu büyüme halka yansımıyor.  Ülkenin gerçekten üreten bir ekonomiye ihtiyacı var. Türkiye'nin bu sorunları çözecek bir partiye ihtiyaç var ve bu parti Has Parti'dir" dedi.

HAS PARTİ'NİN DÖRT ÖZELLİĞİ

Has Parti'nin dört özelliği olduğunu belirten Kurtulmuş, "Birincisi, biz yerli ve Türkiyeci bir partiyiz. Seçkin bir sınıfın partisi değiliz, 72 milyonun partisiyiz. Üçüncüsü üç ana vaadimiz var. Birincisi özgürlüktür. İkincisi adalettir ve üçüncüsü ise Türkiye'nin zenginliklerinden herkesin faydalanmasıdır. Bizim diğer bir özelliğimiz sömürüye karşı oluşumuzdur. Ve son olarak dördüncü özelliğimiz de maneviyatçı olmamızdır. Şu dört şeyi de yapmayacağız. Firavunlaşmayacağız, Karunlaşmayacağız ve Belamlaşmayacağız" dedi.

YARGI REFORMU MUTLAKA YAPILMALI

Bir üyenin "Türkiye'deki adalet sistemini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Kurtulmuş, "Adalet mülkün temelidir. Sözü laf olsun diye söylenmiş bir söz değildir. Bir ülke fakir olabilir bu bir felaket değildir. Ama adalet duygusu zedelenirse bu o ülke çöker. Son dönemde alınan kararlar adaletin zayıf olduğu duygusuna zarar vermiştir. Sistem ayakta kalmaz. Onun için adaletin sürekli bir şekilde yerine getirildiği bir sisteme ihtiyaç var. Bunun için de biz uzun zamandır Türkiye'de yargı reformuna ihtiyaç olduğunu dile getiriyoruz. Bu yargı reformunu da hükümet yapacaktır "dedi.

Avrupa Birliği konusunda ne düşünüyorsunuz şeklindeki bir soruya ise Numan Kurtulmuş, "Has Parti şahsiyetli bir dış politikada uygulanması gerektiğini savunur. Bu nedenle de AB kapısında Türkiye'nin bekletilmesini hiçbir şekilde kabul etmez. Ama kimsenin milletimizi aşağılamaya hakkı yoktur" dedi.

TARIM VE HAYVANCILIK ÇÖKERTİLDİ

Tarım ve Hayvancılık hakkında ne düşündüğünü soran bir üyeye ise Kurtulmuş, "IMF, Dünya Bankası ve AB'nin tarım politikaları, dayatmaları yüzünden tarım ve hayvancılık oldukça kötü bir yere geldi. Sadece tarım ve hayvancılıkta değil, havacılık ve otomotiv sanayi de dayatılan politikalar yüzünden gelişmemiştir. Şekerpancarına, tütüne uygulanan kotalar yüzünden bu ürünlerin üretilmesi de azaltılmıştır. Emperyalizm böyle bir şeydir hayali bir şey değildir. 50 sene önce Afrika'da 1 Allah'ın kulu açlıktan ölmezdi ama bugün her bir dakikada 1 insan ölüyor. Bu Allah'tan reva değildir. Ben 10 yıldır önümüzdeki dönemde gıda, enerji ve su krizlerinin olacağını söylüyordum. Bugün bunlar birer birer yaşanıyor" dedi.

DİZİLERİN TAHRİBATINI RTÜK ÖNLEMELİ

Kurtulmuş, "Dizilerin yaptığı tahribatı soran bir üyenin sorusunu da Diziler yüzünden milletimizin manevi dinamikleri ile oynanıyor. Türkiye'de bu yayınlar varsa bunları önleyecek kurumlar da vardır. Bu anlamda RTÜK'e büyük görevler düşmektedir. Diziler küresel kültürü ya da Amerikan kültürünü yaymak için kullanılıyor. Bunu önlemenin tek yolu yerel kültürleri korunmak ve sahip çıkmaktan geçer" diye konuştu.   

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri