Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAS Partililer sokakta yatacak

19.12.2010 00:29
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Gençlik Kolları üyesi bir grup, sokakta yaşayan insanların sorununa dikkati çekmek için eylem yaptı.

Bugün iPhone uygulaması ile tüm gelişmelerden anında haberdar olun! HAS Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir Özel, Sıhhiye'deki Abdi İpekçi Parkında toplanan gençler adına yaptığı açıklamada, aç ve biçare durumdaki barınaksız, evsiz insanların sorununa dikkati çekmek amacıyla bu geceyi sokakta geçireceklerini söyledi.

Türkiye'nin birçok şehrinde aynı anda HAS partili gençlerin bu eylemi gerçekleştirdiğini anlatan Özel, bu etkinlikle kamuoyuna ve yetkililere anlamlı bir mesaj verme çabasında olduklarını kaydetti.

Özel, Türkiye'de şimdiye kadar sokakta yaşayan evsizlerle ilgili bir sayım yapılmadığını belirterek, ''Türkiye genelindeki sokakta yaşayan evsiz insan sayısı 70 bin ile 100 bin arasında olup, İstanbul'da sokakta yaşayan evsiz insan sayısının 7 bin ile 10 bin arasında olduğu tahmin edilmekte. Buna rağmen sokakta yaşayan insanlarımız için kalıcı çalışmalar yapılmamaktadır'' dedi.

''Evsizler sığınakları, evsizler yurtları, evsizler rehabilitasyon merkezlerinin'' açılmasını isteyen Özel, ''Evsizlerimizin havaların soğumasıyla bazı belediyelerce spor salonlarına toplanması ve burada evsizlerimizin kısa süre tutulması ve sokaklara tekrar bırakılması ayrı bir insanlık dramıdır. Sokakta yaşayan insanlarımız için sembolik, kısa süreli değil, gerçekçi, kalıcı çözümler hayata geçirilmelidir'' diye konuştu.

HAS Parti Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerinin de katıldığı eylemin Şefkat-Der'in çağrısı üzerine gerçekleştirildiği bildirildi.


 

Bu haber toplam 2206 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri