Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş’a Adana’da Coşkulu Karşılama

15.01.2011 01:58
Anadolu gezilerini sürdüren Has Parti Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Adana’da “yakın geleceğin Başbakanı” sloganları ile coşkulu bir şekilde karşılandı.

Anadolu gezilerini sürdüren Has Parti Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Adana’da “yakın geleceğin Başbakanı” sloganları ile coşkulu bir şekilde karşılandı.

 

  

 

Adana Havaalanı’nda Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil, il yönetimi, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Has Parti Lideri Kurtulmuş, daha sonra seçim otobüsüyle yüzlerce konvoy eşliğinde şehir turu attı. Has Parti’nin seçim otobüsü ilk kez Adana’da kullanıldı. Otobüsle halkı selamlayan Kurtulmuş’a Adana halkı büyük ilgi gösterdi.

 

  

 

  

 

  

 

Kurtulmuş’tan Seyhan Eski Belediye Başkanının Ailesine Taziye Ziyareti

 

  

 

Has Parti Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, geçtiğimiz Çarşamba günü hayatını kaybeden Seyhan Eski Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ahmet Cevdet Yağ’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ailenin üzüntüsünü paylaşan Kurtulmuş aile bireyleri ile bir süre sohbet etti.

 

  

 

Taziye ziyaretinde Kurtulmuş’a Has Parti Genel Başkan Yardımcıları Teoman Rıza Güneri, Hüsamettin Korkutata, Genel Başkan Danışmanları Ahmet Cemil Tunç, Ertan Yülek ve Adana İl Başkanı Sıtkı Cengil eşlik etti. 

 

  

 

  

 

  

 

Kurtulmuş: Yörük Türkmenlerin Yanındayız

 

  

 

Akdeniz Yörük Türkmen Konfedarasyonu'nu ziyaret eden HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, "HAS Parti olarak, Yörük Türkmen kültürünün korunması noktasında her zaman sizin yanındayız. Sizlerle her zaman diyalog halinde olacağız" dedi.

 

   

 

Asli unsuru göçmenlik olan yörüklüğün ilk olarak Çukurova'da yerleşik hale geldiğini söyleyen HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yörüklerin bölgeye renk kattığını belirterek, "Böyle kadim bir kültürü yaşatan, koruyan ve gelecek kuşaklara aktaran Yörük Türkmen Federasyonu'nu kutluyorum. HAS Parti olarak, Yörük Türkmen kültürünün korunması noktasında her zaman sizin yanındayız. Sizlerle her zaman diyalog halinde olacağız" dedi.

 

Dünyadaki tüm toplumların kültür emperyalizminin tehdidi altında olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, kültür emperyalizminin dünyanın en ücra yerlerine bile nüfuz ettiğini, bu baskının altında kalan yerel kültürlerin kendi özelliklerini kaybetmeye başladığını söyledi. Kurtulmuş, "Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması çok önemlidir. Yörük Türkmen Federasyonu gibi dernek, vakıf ve federasyonlar bu önemli misyonu yerine getiriyorlar. Bu tür organizasyonlar vasıtasıyla kültürümüzü korumalıyız" diye konuştu.

 

 

 

Yörük kültürünün korunması lazım

 

 

 

HAS Parti'nin, Yörük Türkmen kültürünün korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında her zaman Yörük Türkmenlerin yanlarında olacaklarını dile getiren Kurtulmuş, HAS Parti'nin Türkiye'de büyük sentezi hayata geçirmek için yola çıktığını kaydetti. Kurtulmuş, HAS Parti'nin, milletin içinde organik olarak var olduğunu, partinin kurulmasıyla bu cevherin hayat bulduğuna işaret etti ve "Türkiye'de siyasetin yeni adresi HAS Parti'dir" dedi. Parti olarak, millete faydası olmayan boş polemiklerin, anlamsız tartışmaların, kısır çekişmelerin içinde olmayacaklarını ve kavga siyaseti yapmayacaklarını söyleyen Kurtulmuş, "Biz milletimize, yapamayacağımız hiçbir şeyi vaad etmeyeceğiz. Hiç kimseden korkmadan doğruları gündeme getireceğiz. Milletin türküsünden başka bir türkü söylemeyeceğiz" diye konuştu.

 

Herkes için özgürlük, adalet ve adil bir ekonomik paylaşım talep ettiklerini ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Firavunlaşmayacağız, karunlaşmayacağız ve belamlaşmayacağız. Kamu kaynaklarını kullanarak zenginleşmeye izin vermeyeceğiz. Siyasi amaçlar için dinimizin istismar edilmesine de izin vermeyeceğiz. Bölen değil, birleştiren olacağız. Problemleri istismar eden değil ortaya çözüm önerileri koyan olacağız. Bildiğimiz doğruları kitabın tam ortasından söyleyeceğiz. Türkiye"de siyaseti artık HAS Parti belirleyecek"

 

Ziyaretin ardından Kurtulmuş'a, Akdeniz Yörük Türkmen Konfederasyonu Başkanı İsmail Demirdüzen tarafından plaket takdim edildi.

 

 

 

  

 

  

 

DSC_0006

 
 
 
 
 
 

    

Kaynak:
Bu haber toplam 2724 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri