Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karakaya'dan jandarmaya kaset iddiası

28.12.2013 16:32
Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya çok tartışılacak bir iddia ortaya attı.

Yeni Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya, savcı Muammer Akkaş'ın 2. dalga operasyonunda gözaltı listesini verdiği polisin harekete geçmemesi üzerine bazı isimlerin Jandarma'ya gittiğini, olumsuz yanıt alınca da komutanı "kasetle tehdit" ettiğini yazdı.

İŞTE O YAZI

Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, "kendisinden gizli soruşturma yürüttüğü" için Savcı Muammer Akkaş'tan dosyayı aldı ya, "soruşturma için Başsavcı'nın talimatı olmadığı" için, polisler de baskınlara "Hayır" dedi ya, gitmişler "Jandarma"ya…

"POLİSİN YAPMADIĞINI SiZ YAPIN"

Çıkmışlar 'Komutan'a… Demişler ki; "Polisin yapmadığını siz yapın!.. Polis bölgesi filan demeyip, tek tek basın evleri/şirketleri!.. Dosyada adı geçen kişileri polis gözaltına almıyorsa, siz alın!.. Biz de sizi, çok iyi yerlere getirelim!.." Komutan demiş ki; "Ben haddimi bilirim… Polis bölgesinde jandarma operasyon yapamaz!"

KOMUTANA KASET TEHDİDİ

Vaayy sen misin bunu diyen!.. Hemen başlamışlar "tehdit"lere; "Elimizde görüntülerin var, kasetlerin var!.. Eğer bu operasyona evet demezsen, kasetlerini internete verir, seni bitiririz!" Sonuç ne mi olmuş?.. Komutan demiş ki; "Elinizden geleni yapın, Ben bu işte yokum!" Anlayacağınız, elleri boş dönmüşler…

"OPERASYONUN YOLSUZLUK VE RÜŞVETLE HİÇ ALAKASI YOK"

Şu hale bakın; Adamlar güya "yolsuzluk ve rüşvetle mücadele" için "Hükümete isyan" başlatmışlar ama, "yolsuzluk" yapan, "rüşvet" teklif eden, "tehdit" savuran bizzat kendileri!.. Hep demedim mi ben size; Bu operasyonların "yolsuzluk ve rüşvet"le hiç ilgisi yok!.. "Delil"lere bakın ve söyleyin; Var mı?..

ensonhaber

Bu haber toplam 2492 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri