Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hasan Karakaya Vefat Etti

31.12.2015 07:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisindeki heyette yer alan Müslümanların Haykıran Sesi Hasan Karakaya, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve Yazarı Hasan Karakaya Medine'de vefat etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisindeki heyette yer alan Akit Gazetesi GYY'i Hasan Karakaya, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

HASAN KARAKAYA NEREDE VEFAT ETTİ? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisindeki heyette yer alan Karakaya, Mescid-i Nebevi ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele geldiğinde fenalaştı. Kalp krizi geçiren Karakaya, yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı hastanede Türkiye saatiyle 00:30'da vefat etti.


HASAN KARAKAYA'NIN VEFAT HABERİNİ ERDOĞAN VERDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaneye gelerek bilgi aldı. Hemen ardından Hasan Karakaya'nın vefat haberi duyuruldu. Erdoğan, Karakaya'nın vefatını öğrendiğinde büyük üzüntü yaşadı. Ardından Hasan Karakaya'nın eşi Aysel Karakaya ile Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nu arayarak durumu bizzat haber verdi ve kendilerine taziyelerini iletti. Erdoğan, Türkiye'ye dönüşünü erken saate aldı. Hasan Karakaya'nın cenazesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağıyla İstanbul'a getirilecek ve cuma günü toğrağa verilecek.

1957 doğumlu olan ve camianın gür sesi olma vazifesini hakkıyla yerine getiren Dava Adamı Hasan Karakaya, daha önce de kalbinden çeşitli operasyonlar geçirmişti.

ÜMMETİN BAŞI SAĞOLSUN!HASAN KARAKAYA KİMDİR?

Akit'in bel kemiği olan ve ismi Akit'le özdeşleşen Genel Yayın Koordinatörümüz Hasan Karakaya, 1954 yılında Manisa’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu. Hasan Karakaya, İslami medyanın kalemi en sağlam yazarlarından birisiydi ve dik duruşuyla, cesaretiyle, mütevaziliğiyle biliniyordu.

Öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar kaleme aldı. Barış Gazetesi'nde de yazılar yazdı. Barış'tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi'ne geçti. Daha sonra da Başkent Gazetesi'ne geçti. Bir yıl sonra, 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi'nde çalıştı. 1988'de Cuma Dergisi'ne ve devamında Vakit/Akit gazetesine geçti.

Hasan Karakaya, 3 nisan 2013 tarihinde AK Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir.

Hasan Karakaya'nın belki de son fotoğraflarını Ersoy Dede Riyad'dan paylaşmıştı. İşte o fotoğraflar:Ersoy Dede'ni paylaştığı ve Karakaya'nın vefatından hemen önce çekilmiş olan fotoğraf ise şöyle:

 Şu söz de Karakaya'nın dilinden düşmezdi: "Hem Türkiye’de yaşayacaksın, hem de stresten uzak duracaksın, mümkün mü bu?"

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

"Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)


www.yeniakit.com.tr

 
Bu haber toplam 3906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri