Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hasan Yener: Fazla ceza aldık

05.04.2012 22:39
Hasan Yener Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle verilen 2 maç seyircisiz oynama cezasının fazla olduğu söyledi.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, PFDK tarafından bordo-mavili kulübe Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar nedeniyle verilen 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezasını ağır bulduklarını ve itiraz etmek üzere Tahkim Kurulu'na gideceklerini söyledi.

"BİZİM İÇİN FAZLA BİR CEZA"

Yener, böyle bir ceza verilmesini beklemediklerini belirterek, ''2 maç seyircisiz oynama cezası bizim için fazla bir ceza. Tahkim Kurulu'na gideceğiz. Çünkü, Fenerbahçe-Galatasaray maçında, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve yardımcı antrenörü Hasan Şaş'a isabet eden yabancı cisimler var. Buna rağmen Fenerbahçe bu olaylardan 1 maç, küfürden de 1 maç ceza almıştı. Bizim küfürden aldığımız ceza yok, para cezası aldık. Fenerbahçe-Galatasaray maçında yaşanan olaylarla kıyaslandığında, fazla ceza aldık. Bizim maçta sahaya atılan yabancı maddeler var. Bunlar rakip takım teknik adam ve futbolcusuna isabet etmemiştir'' ifadelerini kullandı.

"MEDYANIN ABARTMASI NEDENİYLE BU CEZAYI ALDIK"

Aldıkları cezada medyanın da etkisinin olduğunu savunan Hasan Yener, ''Bugüne kadarki cezalar göz önüne alındığında, bu verilen ceza fazla. Özellikle bu cezanın, olayı medyanın abartması nedeniyle verildiğini düşünüyorum. Ceza tebliğ edildikten sonra Tahkim Kurulu'na başvuruyu yapacağız'' diye konuştu.

Yener, cezanın Süper Final maçlarında mı yoksa gelecek sezonda mı geçerli olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine ise ''Federasyonun bu konudaki kararını bekliyoruz. Bu konuda bize henüz bildirilen bir şey yok. Çünkü, daha önce Süper Final'de seyircisiz maç yok demişlerdi'' yanıtını verdi.

Bu arada, bordo-mavili kulübün Tahkim Kurulu'na başvuru yapması için 7 günlük süresinin bulunduğu ve yarın bunun için hazırlıklara başlanacağını, yetişmemesi halinde ise 9 Nisan Pazartesi günü Tahkim Kurulu'na başvuruda bulunulacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 1830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri