Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TS'lu Yener açtı ağzını yumdu gözünü

20.04.2012 17:00
Hasan Yener, Türk futbolunda gelinen noktanın tek sebebinin Mehmet Ali Aydınlar ve ekibinin olduğunu söyledi.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener Türk futbolunda bugünlere gelinmesinin tek sorumlusunun eski federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile ekibinin olduğunu belirtti.

 

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener Türk futbolunda gelinen noktanın tek sebebinin Mehmet Ali Aydınlar ve ekibinin olduğunu söyledi.

 

Yener, “Türk futbolu maalesef ki 3 temuzdan bu yana hiç iyiye gitmiyor.Ama bunun tek sorumlusu Mehmet Ali Aydınlar federasyonu ve yönetimidir.Lig içinde oynadığımız Sivasspor maçı öncesi açıklama yapmıştım. M.Ali Aydınlar ve yönetimi gelecekte hesap verecektir dedim ve maalesef ki haklı çıktım.

 

Bir yıldır insanlar karar verilmesini bekliyor. Maçı konuşmuyoruz , hakemleri , oyuncuları konuşmuyoruz. UEFA bunu dedi , TFF şunu dedi. Herkes birseyleri manipule etmeye calışıyor. Birilerini kurtarma adına kurumları,insanları yakıyorlar. Malesef ki olanda gariban taraftara oluyor” dedi.

 

Herkes kararın verilmesini bekliyor ama kimsenin birşey yaptığı yok diyen Yener, “ Infantino şikeye hiçbir şekilde taviz vermeyiz dedi. Biz halen UEFA öyle dedi düşme olmasın dedi. Biz kıvırtıyoruz tabiri caizse. Halen farklı şeylerin peşindeyiz.

 

Yener, “İddianamade Aziz Yıldırm’a suçlamalar var. Sayın Yıldırım’da kendini savunmak yerine kulübümüze saldırıyor. Ama herkes biliyor ki kulübümüz iddianame içerisinde ancak konu mankeni noktasındadır. Herkes bizim suçsuz olduğumuzu biliyor. Kulübümüzü maddi ve manevi açıdan korumak adına davaya müdahil olduk. Kulübümüzle ilgili yapılacak suçlamalara karsı mahkemede müdahil olacağız.

 

Suçların belirtilmiş olmasına rağmen bu suçlara ceza vermezse FIFA ve UEFA’nın belirttiği açık ve net kurallara şeklinde alınmazsa kulübümüz zarar görecektir.Ve bu zarardan dolayı bu kararı vermeyenler hakkında kişisel davalar açacağız.Örnek filanca kurulunun yetkilisinin görevinde kişisel ihmaller varsa bu kişilere dava açacağız.

 

Hasan Yener’e Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in Emre ile ilgili söylediklerine ilişkin olarak ise; ‘Emre’nin o dönemde açıklamaları vardır. Bir futbolcu ve kulüp baskanı için. Ben Trabzonspor Kulübü adına disiplin kuruluna Emre’ye ceza verilmesi için kulüp adına bir yazı yazdım. Ama yine maalesef o gün ki federasyon her hengi bir girişimde bulunmadı.’

 

Şenol Hoca ile her gün görüşüyoruz. Hocamızla gelecek senenin planlamalarını yapıyoruz. Hocamızı bir yere bırakmayız, O’nun da gitmeye niyeti yok “ diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri