Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haşim Kılıç, Kanadoğlu'na dava açtı

04 Şubat 2009 / 10:43
Haşim Kılıç, kendisinden “gerçekte layık olmadığı bir mevkiye getirilen, hukukçu da olmayan” diye bahseden Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'ndan 10 bin TL manevi tazminat istedi.
Kılıç'ın avukatları vasıtasıyla açtığı davanın dilekçesinde, Kanadoğlu'nun 11 Kasım 2008'de Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi tarafından TMMOB toplantı salonunda düzenlenen bir söyleşiye katıldığı belirtildi. Dilekçede, söyleşi sırasında Kılıç'a ağır hakaretlerde bulunduğu öne sürülen Kanadoğlu'nun 10 bin TL manevi tazminata mahkûm edilmesi istendi. Kılıç ile Kanadoğlu arasındaki dava, Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.KILIÇ'I AĞIR SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Kanadoğlu, basın ve yayın organlarında da yer alan Denizli'deki konuşması sırasında, Bilkent Üniversitesi'nce 10-11 Kasım'da Ankara'da düzenlenen sempozyumda anayasının değiştirilemez ilkelerini tartışmaya açtığı iddia edilen Kılıç'a ağır eleştirilerde bulunmuş ve şunları söylemişti:Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, “Haşim Kılıç gerçekte layık olmadığı bir mevkiye getirilen, hukukçu da olmayan, getiriliş biçimi ve sırf o biçimi sağlamak için çıkarılan yasa bizzat Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmiş, bulunduğu makamın ağırlığını ve sorumluluğunu bilmeyen bir zat. Bu doğrudan doğruya, kılavuz, istikamet ve sonuç meselesidir."

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri