Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hasip Kaplan'dan KKTC'ye ağır benzetme

30.10.2011 08:47
BDP’li Hasip Kaplan KKTC’ye "Dandik Cumhuriyet" dedi.

BDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ''Dandik Cumhuriyet'' dedi. Kaplan KKTC'nin ''Kürt kökenli öğrencileri sınır dışı ettiğini'' öne sürüp, sert ifadelerle eleştirdi.

18 ÖĞRENCİ SINIR DIŞI EDİLDİ

Çukurca'da meydana gelen ve 24 askerin şehit olduğu olayın ardından KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesinde anma töreni düzenlendi. Bir grup öğrenci ise PKK lehine slogan atıp taşlarla bu gruba saldırdı, olaylar sonucu çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Yapılan soruşturma sonucu olaylarda rolü olduğu belirtilen 18 öğrenci Bakanlar Kurulu kararı ile sınır dışı edildi.

KAPLAN'I ZİYARET ETTİLER

Öğrenciler, ''Kürt kökenli oldukları için'' sınır dışı edildiklerini öne sürerek, BDP milletvekili Hasip Kaplan'ı ziyaret ettiler. Kaplan da konuyu TBMM Genel Kuruluna getirdi ve şunları söyledi: ''Bu öğrencileri mahkeme serbest bırakmış. Kıbrıs'taki bir devlet, yavru vatan deyip orayı dandik cumhuriyet, muz cumhuriyetine çevirdiniz. Hiçbir dandik cumhuriyette, bir evrakı verip, uçağa bindirip sınır dışı etmezler. Kara paranın, mafyanın, fuhuşun merkezine dönmüş bu topraklarda, bizim insanlarımız da o zaman üniversitelerde okumasın, paralarını almasınlar, kapılarını açmasınlar, Millî Eğitim Bakanlığı denklik vermesin''

KKTC: GÜVENLİK MESELESİDİR

KKTC İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise yaptığı açıklamada, ''Sınır dışı kararı üniversitenin güvenlik meselesidir.'Bakanlar Kurulu, kamu düzenini bozucu, ülke barışını tehdit edici tutum nedeniyle sınırdışı kararı aldı. KKTC'de 46 bin öğrenci var. Bunların bilim yönündeki gayretlerini, huzurlarını bozmaya yeltenen kim olursa olsun gereken yapılacak" dedi.

Bu haber toplam 2798 defa okunmuştur
AKLI SELİM
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Hasip Ksplan ve izindekiler kürtçülük hastalığına tutulmuş taşeronlardır.Birilerinin hesabına bu ülkede siddet kokan ayrılıkçı ve bölücü söylemleri seslendiriyorlar.Ülkede bir etnik çatışma ortamı oluşturarak sonu iç savaş ve bölünmeye giden bir akibeti hazırlıyorlar.Ama hesapları tutmayacak bu millet aklı selimi ile bu fitne ve fesat odaklarının oyununu bozacaktır.
30 Ekim 2011 Pazar 09:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri