Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hasip Kaplan'ın şok sözleri Meclis'i fena gerdi!

16.12.2012 02:41
BDP Milletvekili Hasip Kaplan "Uludere katliamının emrini kimin verdiğini itiraf edecek şerefli bir asker arıyorum" deyince Meclis'te ortalık karıştı.

BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın sözleri, Meclis'i gerdi. Kaplan, çıkışıyla hem iktidar hem de muhalefetin tepkisini üzerine çekti. Milli Savunma Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri, yerini "şerefli asker" tartışmasına bıraktı.

BDP'li Kaplan'a en sert cevap, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, Kaplan'a "Haddini bil" dedi...

İşte Hasip Kaplan'ın o sözleri ve tepkiler:

Hasip Kaplan: YÜREKLİ, ŞEREFLİ BİR ASKER ARIYORUM ORDUDA. ROBOSKİ KATLİAMININ EMRİNİ HANGİ SİYASİ VERDİ?

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: HADDİNİ AŞAN SÖZLERDİR. KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR. KAHRAMAN ORDUMUZDAKİ HER ASKER ŞEREFLİDİR GÖREVİNDE KALDIĞI SÜRECE.Hasip Kaplan: DARBECİLER ŞEREFLİ Mİ? 28 ŞUBATÇILAR ŞEREFLİ Mİ? SİZİ BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMAYA DAVET EDİYORUM.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce: "O ORDUDA ŞEREFLİ TÜRK ASKERLERİ, GENERALLERİ VARDIR."

AK Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal: "TERÖRÜ VE TERÖRİSTİ HİÇBİR ŞEKİLDE KINAMAYIP, ONUN ŞEREFİNİ VE HAYSİYETİNİ SORGULAMAYIP, ŞEREFLİ VE HAYSİYETLİ TÜRK ORDUSUNA LAF ATMA CESARETİNE, KÜRSÜ DOKUNULMAZLIĞIYLA SAHİPSENİZ, BU, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ, DEMOKRASİNİN YÜCELİĞİNİ GÖSTERİR."

MHP Milletvekili Ali Uzunırmak: "SORUMLU KİMSE ONLAR SORGULANABİLİR, İTHAM EDEBİLİR, AMA ORADAN HAREKETLE BÜTÜN KURUMU İTHAM ETMEK, TÖHMET ALTINA BIRAKIP, 'ŞEREFLİ SUBAY ARIYORUM' DEMEK, YAKIŞMAYAN BİR MÜLAHAZADIR."

 

Bu haber toplam 2288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri