Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir kefenden iki ceset bir bacak çıktı

20.01.2011 16:11
Hastanede ölen yakınlarının cenazesini alan aile kefeni açtıklarında büyük şok yaşadı. Aynı kefenden bir erkek ve bir bebek cesedi ile kadın bacağı çıktı.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundaki ağabeyinin cesedini almaya giden Oruç Aydemir isimli şahıs, kefenlenen cesedin açılmasını istedi. Aydemir'in ısrarcı olması üzerine açılan kefenin içinden İsmet Aydemir'in (67) cesedi ile birlikte bir kadın bacağı ile bir bebek cesedi çıktı.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde diyabet tedavisi gören İsmet Aydemir (67), dün öğleden sonra hayatını kaybetti. Şeker hastalığından iki ay önce bir bacağını kaybeden Aydemir'in cesedi yakınları tarafından hastane morguna kaldırıldı. Morg görevlisi Ahmet A. cesedi yıkamak için hazırlık yaptı. Bu sırada Aydemir'in kardeşi Oruç Aydemir, ağabeyinin cesedinin yanında bir bebek cesedi olduğunu fark etti. Görevliye bebek cesedini soran Aydemir, "O başka bir ceset, ayrı yıkayacağız." cevabını aldı. Durumdan şüphelenen Oruç Aydemir, cenazeyi bugün almak üzere morgdan ayrıldı. Akşam eve giden Aydemir'in kuşkuları arttı. Bu sabah cenazeyi almak için morga gelen Oruç Aydemir ve diğer yakınları, görevliden kefenlenen cenazenin açılmasını istedi. Ailenin ısrarıyla açılan kefenin içinde İsmet Aydemir'in cesedi ile birlikte bir bebek cesedi ve bir kadın bacağı çıktı. Gördükleri manzara karşısında şok geçiren Aydemir'in yakınları durumu polise bildirdi. Hastane morguna gelen savcı ve polis inceleme yaptı.

Gözaltına alınan morg görevlisi Ahmet A.'nın ilk ifadesinde, uzun süre morgda duran bacak ve bebek cesedinin götürülüp gömülmesi için kefene sardığını söylediği öğrenildi.

Bu arada, aynı kefene sarılan bebeğin hastanede birkaç gün önce ölü bir bebek doğuran Keziban S. isimli bir kadına ait olduğu öğrenildi. Morg görevlisinin İsmet Aydemir'in kefenine koyduğu kadın bacağının ise yine hastanede tedavi gören Seniha Ç. (81) isimli bir kadına ait olduğu belirtildi.

BEBEK CESEDİ BACAK ARASINDA ÇIKTI

İsmet Aydemir'in kardeşi Oruç Aydemir, morg görevlisinin bebeğin cesedini ağabeyinin bacakları arasına koyduğunu ve bantla yapıştırdığını söyledi. Dün görevlinin bebek cesedinin ağabeyinin cesedinin yanına getirmesiyle kuşkuya kapıldığını aktaran Aydemir, "Bugün cesedi almaya geldim. Görevliden kefeni açmasını istedim. Israr edince açtı. Baktım bacak arasında bebek cesedi çıktı. Bir de kesilen bacağının yerine bir kadın bacağı konulmuş. Şok olduk. Böyle bir şey niçin yapıldı. Bir anlam veremedik." dedi.

İsmet Aydemir'in cenazesi polis ve savcılık incelemesinin ardından yakınları tarafından morgdan alındı. Aydemir'in Cennet Mahallesi Yavuz Selim Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

Bu haber toplam 5314 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri