Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Angelina Jolie, Cuma'ya geliyor

16.06.2011 08:50
Ünlü film yıldızı ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kampını ziyaret edecek. Jolie, son olarak Tunus’a gitmişti

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı ve Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Türkiye’ye geliyor. Jolie, Esad rejiminden kaçan Suriyeliler için Hatay’daki çadırkentleri ziyaret edecek ve sığınmacıların durumunu rapor edecek.

Jolie, en son nisan ayında Libya lideri Muammer Kaddafi rejiminden kaçan ve insani yardıma ihtiyaç duyan mültecilerin bulunduğu Tunus-Libya sınırındaki kampı ziyaret etmişti.

Jolie, bu amaçla BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin Türkiye ofisi aracılığıyla, Hatay’a gitme talebini içeren izin başvurusunu salı günü Ankara’ya iletti.

BM İyi Niyet Elçisi Jolie’ye vizesi hızla verildi.

Özel uçakla İstanbul’a gelecek olan Jolie, BM yetkilileriyle buluşup buradan Hatay’a geçecek.

Partneri Brad Pitt’i sadece 2005’te Pakistan depreminde ve 2006’da Haiti’ye yaptığı ziyarette beraberinde götüren Jolie, Pitt’i Türkiye’ye de getirmiyor.

Dışişleri yetkilileri Jolie’nin ne zaman geleceğine ilişkin kesin bilgi aktarmazken, çeşitli kaynaklar muhtemelen yarın Hatay’da olacağını söyledi.

Bu haber toplam 5086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri