Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hattınız kapansa da internetiniz kesilmeyecek!

20.05.2013 13:32
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanından sevindirici haber!

 

Cep telefonlarının yaygınlaşması ile ev telefonlarına rağbet büyük oranda azaldı. Hatta sabit hattı olanlar aboneliklerini iptal etmeye başladı. Ancak ev telefonu kullanmak istemeyen aboneler internet kullandıkları için telefonu iptal ettiremiyordu.

Bu duruma çare olacak sevindirici haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer'den geldi. Acarer, internet abonesi olan kullanıcıların kendi istekleriyle veya borç nedeniyle sabit telefon aboneliğinin iptali ya da feshi halinde daha önce internet hizmetinin de eş zamanlı olarak iptal edildiğini anımsatarak, yeni uygulamayla internet hizmetinin hemen sonlandırılmayacağını ve 2 aylık ek süre verileceğini söyledi.

Acarer, kurul kararı ile 11 Mayıs 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren karara göre, sabittelefon aboneliğinin iptal veya feshinde internet hizmet sunulmaya devam edecek ve 60 günlük süre içinde tüketicilerin telefonsuz internete (yalın internet) geçme tercihinde bulunabilecekler dedi. Tayfın Acarer, "Bu amaçla internet servis sağlayıcı, söz konusu süre zarfında tüketiciyi arayarak, internet hizmetini sürdürmek isteyip istemediğine ilişkin irade beyanını soracak" ifadelerini kullandı.

Bu yeni uygulamayla vatandaşların internet hizmetini kesinti olmadan almaya devam edeceklerini söyleyen BTK Başkanı Acarer, böylelikle internetin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Galaxy S5'te bu özellik on kat daha güçlü olacak

Teknoloji Oku

Bu haber toplam 3548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri