Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni haftada hava durumu

22.05.2011 10:04
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre yağışlar iç ve doğu kesimlerde etkili olacak, hava sıcaklıkları ise batı bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Yozgat ve Sivas), Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri (Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş ve Van) ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bugün (Pazar) Sinop, Çorum, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat, Yozgat, Sivas ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; bugün (Pazar) Sinop, Çorum, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat, Yozgat, Sivas ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, lokal dolu yağışı vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(24)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(21)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(29)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu.(28)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Pazar) sabah saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.(17)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu.(13)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(26)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevreleri çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu (Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Yozgat ve Sivas) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bugün (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Samsun, Çorum, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş ve Van) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Pazar) öğle saatlerinde Erzincan çevresinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

 

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri