Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sonunda havalar ısınıyor

15.05.2011 22:15
Sıcaklıklar 20 dereceye kadar yükselecek...

Marmara Bölgesi'nde zayıf, bölgesel yağışlar özellikle Edirne dolaylarında görülecek. Sıcaklıklar bu hafta 20 dereceye kadar yükselecek. Ege'nin iç kesimlerinde, Kütahya dolaylarında zayıf, bölgesel yağış bekleniyor.
İzmir çevrelerinde sıcaklık 23-24 dereceleri bulacak. Akdeniz Bölgesi'nin tamamında bölgesel olarak sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun tamamı yağışlı. Doğusunda sağanak şeklinde olacak yağışlar hafta sonu boyunca etkili olacak. Ancak, hava sıcaklığı yükselecek.

Karadeniz'in de neredeyse tamamı yağışlı olacak. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de pazartesinde kadar hava yağışlı olacak. Doğu Anadolu'da sağanak yağış yüzünden oluşabilecek heyelan riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 

METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA
Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar da, hava sıcaklığının, hafta başından itibaren mevsim normallerine ulaşacağını bildirdi.

Çağlar, halen kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklığının, hafta başından itibaren mevsim normallerine ulaşacağının tahmin edildiğini söyledi.

Sıcaklık artışının hafta ortasına kadar sürmesi ve özellikle iç bölgelerde yer yer mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerine çıkmasının beklendiğini aktaran Çağlar, hafta ortasına kadar 16-18 Mayıs 2011 günlerinde, ısınmaya bağlı olarak Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli illerini kapsayan İç Ege, Isparta, Burdur'u kapsayan Göller Yöresi, Bolu, Karabük, Kastamonu ile Erzurum, Kars, Ardahan'ı kapsayan Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kısa süreli yağışlar dışında havanın ülke genellikle güneşli ve sıcak olacağını bildirdi.

Ancak, 19 Mayıs Perşembe günü yurdun büyük bölümünde bahar mevsimine uygun sağanak yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor. Bu yağışların 20 Mayıs Cuma günü ve hafta sonunda kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri