Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava durumu kar ne zaman yağacak?

11.01.2015 11:43
Hava durumu yeni haftada İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Kayseri, Eskişehir, Samsun, Afyon, Sivas, Bursa ve Kütahya'da nasıl olacak. Kar yağışı hangi illerde devam edecek?

Kar yağışı geçen hafta neredeyse tüm yurdu esir almıştı. Peki yeni haftada İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Kayseri, Eskişehir, Samsun, Afyon, Sivas, Bursa ve Kütahya'da havalar nasıl olacak? Meteoroloji Doğu ve Güneydoğu'yu etkisini azaltacak kar yağışları için uyardı. Ege Bölgesi'nde ise kuvvetli fırtına bekleniyor. Marmara ise yeni haftaya kuvvetli yağışlarla girecek. Peki kar yağışı hangi illerde devam edecek. Valilikler yarın 12 Ocak pazartesi günü hangi illerde okulları tatil yapacak?

kar1.20150111104306.jpg

Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Sivas, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu hafif kar yağışlı, Bartın ve Sinop ile gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya'nın kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülkemizin büyük bölümünde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadise bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

İç ve batı kesimlerde 6 ila 10 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s), akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısında yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülkemizin büyük bölümünde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI Güneybatı (Lodos) yönlü rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s), akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısında yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (soba ve baca gazı zehirlenmesi, deniz ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

kar2.20150111104335.jpg

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli dik yamaçlarda yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Geçen haftaki kar yağışından olumsuz etkilenen İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Eskişehir, Kayseri, Kütahya'daki hava durumu tahminleri şöyle:

kar3.20150111104407.jpg
İSTANBUL HAVA DURUMU SICAKLIKLAR YÜKSELİYOR

Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu tahminlerine göre İstanbul'da yağmur yarın yerini az bulutlu bir havaya bırakacak. Sıcaklık değerlerinin 12 dereceye yükseleceği İstanbul'da pazartesi günü ise yağmur var.

Bu haber toplam 4794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri