Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava durumuna dikkat! Kar kapıda..

05.03.2013 11:41
İşte en son hava durumu tahminleri

 

Türkiye'nin, bugün Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisine girmesi bekleniyor.
 
Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar ve Karadeniz'in kıyı kesiminde yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışın, bu akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in kıyı kesiminde de karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olması öngörülüyor.
 
BUGÜNE DİKKAT!
 
Hava sıcaklığının yarın yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı, çarşamba günü zamanla batı bölgelerde, perşembe gününden itibaren ise yurt genelinde tekrar artacağı tahmin ediliyor.
 
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşlar uyarıldı. Çarşamba günü sabah saatlerinde, zirai faaliyetlerin başladığı Karadeniz kıyı kesimiyle Ege ve Marmara'nın iç kesimlerinde hafif, İç ve Doğu Anadolu'da orta ve kuvvetli don riski oluşabileceği belirtilerek, vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
 
OKULLARA KAR TATİLİ
 
Erzurum ve merkez ilçeleri Palandöken, Yakutiye ve Aziziye'de okullar, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerle beraber bir gün süreyle tatil edildi.
 
Bu haber toplam 1486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri