Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava Kuvvetleri'nin göz bebeği 4 filoya özel görev

15.09.2012 10:49
Başlatılan geniş çaplı operasyon için 7 tabura destek amacıyla 4 filoya özel görev verildi.

Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'ne inen çok sayıda savaş uçağı, bu kez Kandil'e keşif uçuşu yapmak için havalandı. Hakkari'de 7 taburla başlatılan dev operasyona destek verecek.

SINIR ÖTESİ EMRİ

Hava Kuvvetleri'nin göz bebeği uçaklar, gözetleme ve keşif yaparken aynı zamanda verilen sınır ötesi emriyle kamplardaki kritik hedeflere bomba yağdıracaklar.

 

 

YARASA-AKINCI-TUNÇ-PANTER

PKK terör örgütüne ait kamplara en etkili operasyonları düzenleyen 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'ne gelen Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı gece görüş ve vuruş kabiliyetine sahip "Yarasa" olarak adlandırılan 161. Bombardıman Filosu, Amasya'dan kalkan "Tunç" olarak adlandırılan 151. Bombardıman Filosu, Amasya'dan gelen "Akıncı" olarak adlandırılan 152. Önleme Filosu ve Eskişehir'den gelen "Panter" olarak adlandırılan 111. Saldırı Filosu, Kandil'e keşif uçuşu yaptı.

BÜYÜK ÇAPLI OPERASYON ÖNCESİ KEŞİF

Diyarbakır'a gelen 20'den fazla savaş uçağı, PKK terör örgütünün Kuzey Irak'ta bulunan kamplarına yönelik yapılması planlanan büyük çaplı operasyon öncesi keşif amaçlı Kandil'e doğru havalandılar.

PKK'NIN ÖNEMLİ İSİMLERİ GÖZETLENECEK

Savaş uçaklarının özellikle PKK terör örgütünün önemli isimlerinin bulunduğu Zap, Metina, Avaşin, Hakurk ve Hınera kampları üzerinde keşif ile gözetleme uçuşu gerçekleştireceği öğrenildi.

Bu haber toplam 2838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri