Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hava sıcaklığı nasıl olacak?

01.10.2011 14:05
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz ve İstanbul'un Anadolu yakasının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Sinop, Sivas, Erzincan, Siirt ve Batman ile İstanbul'un Anadolu yakasının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Sinop, Sivas, Erzincan, Siirt ve Batman ile İstanbul'un Anadolu yakasının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize, Hopa ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Rize, Hopa ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım düşmesi, heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'un Anadolu yakası aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu olarak geçecek. Rüzgar; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Sivas çevreleri gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Düzce, Zonguldak ve Sinop çevreleri kısa süreli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz kesimi ile Samsun, Tokat ve Ordu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Erzincan çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Van çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
 

Bu haber toplam 1682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri