Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hayalet şehir Paris için medyanın turist endişesi

14.11.2015 17:32
127 kişinin hayatını kaybettiği saldırılar sonrası Fransa genelinde, özellikle de Paris'te hayat durdu, her yerde asker ve polisler var..

Fransızlar eş zamanlı gelişen terör eylemleri sonrası Paris'i korumaya başladı. Son dönemlerde terör olaylarıyla anılan Paris'te hayat durdu, şehir hayalet şehre dönüştü, sokaklarda asker ve polis dışında kimse bulunmuyor.

TÜRK MEDYASI GİBİ DEĞİL, ÜLKELERİNE SAHİP ÇIKIYORLAR

Fransız medyası, Türk medyasının tam tersine kendi ülkesinin ekonomisi, turizmsektörü etkilenmesin diye, insanlar güvenlik endişesi hissetmesin diye elinden ne geliyorsa yapıyor. Bizdekiler otel rezervasyonları iptal edildi diye alkışlıyordu..

DÜNYANIN EN ÇOK TURİST ALAN ÜLKESİ

Yıllık ortalama 33 milyon turist alan Fransa'nın başkentinde sokaklar bomboş kaldı. Paris'in simgesi olan Eyfel Kulesi ve çevresinden yansıyan tek tük fotoğraflarda asker ve polisten başka kimseler gözükmüyor.

PARİS HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Eyfel Kulesi'ne çıkmak için, normal bir günde kulenin 4 ayağı da tıklım tıklım dolu oluyordu. 4 ayakta 4 asansöre rağmen insanlar kuleye çıkabilmek için saatlerce kuyrukta bekliyordu, şimdi ise terör korkusundan kimse Paris'te gezmeye çıkamıyor.

TURİZM SEKTÖRÜ ETKİLENMESİN DİYE MEDYA SEFERBER OLDU

Saldırılar sonrası başta Fransız medyası ve yöneticileri Paris'i adeta koruma altına aldı. Şehre gelen veya gelmeyi düşünen turistler korkmasın, ekonomik bir kayıp yaşanmasın diye adeta seferber oldular. Paris gibi Avrupa'nın en çok ziyaret edilen noktalarından biri terörle anılmaya başlayınca ilk etkilenen sektör turizm olur.

MEDYA HABERLERİ ÖLÇÜLÜ VERİYOR

Paris'te olağanüstü durumlar yaşanırken Fransız medyası hassasiyet gösteriyor. Şehrin her sokağında polisler kol geziyor ancak medya turistleri korkutmamak için operasyon haberlerini ölçülü veriyor.

FRANSIZ POLİSİNE, ASKERİNE DESTEK VAR

Geceden beri yayınlanan video ve fotoğraflar görüntülerinin hemen hiçbirinde kan lekesi yok, ceset fotoğrafı asla göstermiyorlar. Sosyal medyaya da getirilen kısıtlamalar ve sürekli halkı bilinçlendirici telkinler sayesinde, Fransız toplumu tek yürek tek bilek olmuş, polis ve askerinin, devletinin yanında saf tutuyor, teröre lanet okuyor.

Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri