Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hayalim bir Filistinli öldürmek

25.03.2013 20:55
İsrail'de bir televizyon kanalında yayınlanan videoda İsrailli çocukların hayalleri izleyenleri dehşete düşürdü. Muhabirin "hayaliniz nedir" sorusuna çocukların verdiği cevaplar ise insanın kanını donduracak cinsten.

 

Videoda, İsrail’deki Zırhlı Birlikler karargahını ziyaret eden ilkokul çocukları, tankların üzerine çıkıp pozlar veriyor, el bombalarıyla makinalı tüfekleri inceliyor, başlarına miğfer takıyor.

Görüntülerin yayınlandığı kanalın muhabiri çocuklara mikrofon uzatıp akıl almaz sorular yöneltti. Ama asıl dehşete düşüren ise çocukların verdiği cevaplar. Örneğin muhabirin, 'el bombası nasıl kullanılır' diye sorduğu bir kız çocuğunun yanıtı, "pimini çekerim, düşmanın üzerine atarım" oluyor. Bir başka çocuğa "hangi birimde savaşmak istersin?" sorusunu yöneltiyor, çocuk "savaş uçağında, uçaktan roket atmak istiyorum" yanıtını veriyor. Bir diğerine sorulan soru, "nerede savaşmak istersin?" oluyor, çocuğun yanıtı "Gazze", "Gazze'de korkmaz mısın?" diyor muhabir, çocuk, "hayır korkmam vurulursam arkadaşlarım bana yardım eder" karşılığını veriyor.

Çocuklardan biri "ben Lübnan'da savaşmak istiyorum" diyor. Muhabir "ama şu an biz Lübnan ile savaş halinde değiliz" diyor, çocuğun yanıtı şöyle; "olsun ben asker olunca bir daha Lübnan'a savaş açarız"

Şiddet içeren sorular, şiddet dolu yanıtlarla peş peşe geliyor. Muhabir bir kız çocuğuna "hayalin ne" diyor, kız "ölü bir Filistinli" yanıtını veriyor. Soru devam ediyor, "düşman öldürmek nasıl bir duygu?", kız cevaplıyor, "çok mutlu edici".

Çocuklar kullanmak istedikleri tankları da söylüyor, içlerinden biri "ben dünyanın en iyi tankını kullanacağım, Gazze'de 85 kişiyi öldüreceğim" diyor.

İŞTE O VİDEO:

Bu haber toplam 4450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri