Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAYDAR BAŞ ESED'İ HZ. HÜSEYİN'E BENZETTİ

27.11.2012 12:43
BTP Genel Başkanı Haydar Baş'dan, Suriye ve Ortadoğu'da yaşananlarla ilgili çarpıcı açıklamalar...

Haydar Baş: "Esed şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde. Bunu hiç unutmayın. Hz. Hüseyin'in kahramanlık rolüne soyunanlar da Yezid rolünde."

BTP lideri Haydar Baş, Suriye ve Ortadoğu'daki son durumu değerlendirdiği açıklamasında, akıllara durgunluk veren bir benzetme yaptı.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 5. Ehl-i Beyt Sempozyumu'nun kapanış konuşmasında, Suriye'de korkunç projelerin hayata geçirileceğini daha önceden ifade ettiğini, burada birçok Kerbela'ların yaşanacağını belirterek şunları söyledi:

"Bunların hepsi de Esed'a mal edilecek. Esed şu anda Hz. Hüseyin'in rolünde. Bunu hiç unutmayın. Hz. Hüseyin'in kahramanlık rolüne soyunanlar da Yezid rolünde. Türkiye'dekiler başta olmak üzere... Size soruyorum: Esed'in iktidardan gitmesini kim istiyor? ABD, İsrail... Eğer Esed ABD'ye ve İsrail'e 'evet' deseydi, bu belalar başına gelecek miydi? Gelmeyecekti... O halde ölçü ortada... Onlara karşı dimdik durduğu için sonuç böyle cereyan etti. İsrail diyor ki, Güneydoğumuz da içinde olmak şartıyla 'o topraklar bize ait, sen orada bulunamazsın. Hizbullah'a destek veriyorsun, Hizbullah bizim başımızın belası kesiliyor. Filistinlilere destek veriyorsun, onlar da bizim başımızın belası kesiliyor'." 

Bu haber toplam 10060 defa okunmuştur
Onurlu ve Dik duruş
İsmail Yağmur
Dün Hz. Hüseyin,Hakk'ı anlatırken, güya İslam ve Allah rızası için onu ve ehl-i beyti(bizler müslümanız diyerek) katlettiler. Şimdi Aynı Hüseyni müdafayı ABD ve İsrail Yezidlerine karşı yapan Esed'i de (güya müslüman olanlar) katlediyorlar adeta... Haydar Hoca'yı çekememelerinin asıl sebebi de budur işte. TRK bu yorumu lütfen iyi oku!
30 Kasım 2012 Cuma 21:23
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
dogru söz
çubuklu
hayatı boyunca dogruluktan ayrılmayan haydarhoca isabetli bir görüş ortaya koymuş eger esad abd ye evet deseydi başına hiç bir bela gelmezdi dogrumu dogru başbakanımız da hayır demediyi için haçlı safında esada hucum etmektedir ALLAH AYIKTIRSIN
30 Kasım 2012 Cuma 13:15
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
hüseyini mantık
ahmet fikret
Esad’ın temsil ettiği İslam coğrafyası bugün küfrün karşısında kuşatma altındadır. Esad’ın Filistin davasına ve Hizbullah’a verdiği destek, İslam’ın Hıristiyan Batıya karşı verdiği mücadeleye destektir. Bu gerekçe ile Haçlının kuşatmasına karşı devletinin devamını, milletinin bütünlüğünü müdafaa maksadı ile yaptığı her şey, iman - küfür mücadelesi içinde değerlendirilmelidir. Yani Esad, halkını koltuğundan olmamak için öldüren bir diktatör değil, devletini ve milletini korumaya çalışan, bölgede İslam dininin hamisi konumundaki roldedir. Bizim, “Esad Hz. Hüseyin rolündedir” derken kast ettiğimiz budur. Yoksa “İmam Hüseyin kimseyi öldürmedi, Esad öldürüyor” gibi sığ bir yaklaşım, Ehl-i Beyt’e Cenab-ı Hakk tarafından yüklenen misyondan, Hüseyni mücadeleden ve kıyam mantığından çok uzaktır. Kaldı ki İmam Hüseyin’in (as) mübarek babası İmam Ali Efendimiz, katıldığı her savaşta onlarca kâfiri öldürmüş ve Hz. Peygamberin “Ali gibi evlat, Zülfikar gibi kılıç olmaz” methiyesine mazhar
29 Kasım 2012 Perşembe 08:02
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
haydar baş ı anlamak
ahmet mıthat
sayın haydar baş vatanını kafıre karşı savunan muslumanın yanında yer alıp onu hz huseyın gıbı gordugunu soyluyor motıve etmeye çalışıyor.bazılarına ne oluyorkı yok esad zalım yok kaddafı zalım yok ,sankı aynı dınden degılız'saddam öldü musluman mezarlıgın,kaddafı öldü oda aynı mezarlıga esad ölse oda aynı mezarlıga gırmeyecekmı? yoksa sız bunu onlara cok mu goreceksınız?sayın baş esad özgür s.o. arkasındakı abd ye karşı mucadele edıyor,en son atadıkları, hırıstıyan lıder ispatıdır diyor.bebek katılı esad dıyorlar bayramda şam da bomba patlatan herhalde esad degıldı,tv gordum ozgur s.o. askerlerı ptt calısanlarını canlı canlı 6 kattan atıyorlardı her duyduguna okuduguna ınan ancak ahmaktır,esad 10 senedır ıktıdar 8 sene katlıam yapmadı da 2 senedemı kana susadı,ozgur surıye ordusu halk ordusu dıyorlar nasıl bır halkkı esad profesyonel ordusuna kafa tutuyor halıkopter dusuruyor şam da bayram da bomba patlatıyor bunlar ne surıyelı ne muslumandır vatansız paralı askerler,
28 Kasım 2012 Çarşamba 00:52
Beğendim (8)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
tiyatrodan numaralar
trk
tiyatroda bir numara levent kırca iki numara haydar baş...yoksa levent kırca iki bu mu bir numara..ne numara amma yoksa ikiside mi 00 numara..
27 Kasım 2012 Salı 22:04
Beğendim (4)Beğenmedim (11)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri