Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hayrünnisa Gül'ün yaşadığı çok çarpıcı başörtüsü olayı!

30.11.2012 02:15
İshak Alaton, Hayrünnisa Gül ile aralarında geçen çarpıcı bir diyaloğu paylaştı.

İşadamı İshak Alaton , başından geçenlerle ilgili, Habertürk'te konuk olarak katıldığı programda konuştu.

Birkaç ay önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün isteğiyle köşkte bir davete katıldığını ve 600 kişiye konferans verdiğini söyleyen İshak Alaton, konferans sonunda Hayrünnisa hanımla konuştuklarını ve ona, "Ne kadar enteresan. Bir 'öteki' Cumhurbaşkanlığının salonunda kitap imzalıyor ve etrafı alkışlayan insanlarla dolu." dediğini ifade etti.

Hayrünnisa Gül'ün ise, "İshak Bey yanılıyorsunuz. Öteki olan benim. Ben bu köşke geldikten sonra 2 sene boyunca başörtüsünden dolayı insan karşısına çıkamadım." sözleriyle cevap verdiğini anlatan Alaton, durumu enteresan bulduğunu, kendisinin de 'öteki', Cumhurbaşkanının eşinin de 'öteki', bu memleketteki herkesin de 'öteki' olduğunu söyledi ve "Bu yüzden öteki olmayanlar biraz düşünsünler." diye konuştu.

"Tuncay Özkan 'ı hiç affetmedim"

İshak Alaton, medyada affedemediği tek ismin Tuncay Özkan olduğunu söyledi.

Üzeyir Garih öldürüldüğü zaman Tuncay Özkan, Milliyet'in Genel Yayın Yönetmeniydi ve Milliyet'in politikasını o yönetiyordu diyen İşadamı Alaton olaya ve Özkan'a dair şunları söyledi:

"Üzeyir Garih öldükten 3-4 gün sonra Milliyet'te bir kampanya başlatıldı. 1 ay boyunca Üzeyir Garih'in aleyhinde yazılar çıktı. Halbuki ben Tuncay Özkan'ı hayatımda tanımadım, görmedim. Peki neden bu düşmanlık? Adam ırkçı, antisemitist, garip takıntıları olan bir adam. En sonra Milliyet'in baş sayfasında Üzeyir Garih'in kanlı resmi basıldı, utanç vericiydi. Ailesi perişan oldu, hepimiz perişan olduk. Adama sesimizi duyuramadık. Düşmanlığının nedenini de hala anlayabilmiş değilim. Büyük bir günah işledi bu adam. 

Bu haber toplam 5198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri