Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Hazırlık maçında terör son anda engellendi'

22.11.2015 22:57
Terör saldırısı tehlikesiyle salı günü iptal edilen Almanya-Hollanda hazırlık maçında felaketin eşiğinden dönüldüğü iddia edildi.

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung gazetesi, maçın iptal edilmesiyle terör saldırısının son anda engellendiğini yazdı. Gazete, geçen salı günü Almanyaile Hollanda arasında oynanacak dostluk maçının son anda iptal edilmesiyle "titizlikle planlanmış bir terör saldırısı" olarak tanımladığı girişimin engellendiğini ileri sürdü.

 

TEHLİKE SÜRÜYOR

Alman güvenlik birimlerinden edinilen bilgilere dayandırılan haberde,Hannover'deki saldırı girişimlerini planlayan teröristlerin önümüzdeki süreçte bu eylemlerini tekrar edebilecekleri uyarısında da bulunuldu.

Terör girişiminin engellenmesindeki ayrıntılara da değinen gazete, Fransız istihbaratının Alman güvenlik birimlerine teröristlerin beş bombayla saldırıda bulunacakları bilgisini paylaştığını aktardı. Habere göre bombaların üçü statta,biri stat yakınlarındaki tramvay durağında diğeri de tren istasyonunda infilak ettirilecekti.

Gazete, Fransız makamlarının saldırı planlarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra eylemi gerçekleştirecek teröristlerin isimlerini de Alman makamlarına bildirdiğini yazdı. Haberde, söz konusu kişilerin Alman istihbaratı tarafından terör şüphesiyle izlenmedikleri ileri sürüldü. Ancak Hannover'de şu ana kadar yapılan aramalarda patlayıcılara rastlanmadı.

35 BİN SEYİRCİ BOŞALTILDI

Maçın başlama düdüğüne yaklaşık bir buçuk saat kala alınan kararın ardından, stadyumda bulunan izleyicilerden hızlı bir şekilde, ancak paniğe yol açmadan stadyumu boşaltmaları istendi. Yaklaşık 35 bin seyirci maçı izlemek üzere stata gelmişti. Seyirciler, Paris saldırılarının ardından dostluk ve dayanışma mesajı vermeyi hedefliyordu.

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri