Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP Özür Diledi

27.06.2016 03:55
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, Kumluca'da devam eden orman yangınını Lice'de yaşanıyormuş gibi gösteren HDP'ye sert tepki göstermesinin ardından, HDP'den özür geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, Kumluca'da devam eden orman yangınını Lice'de yaşanıyormuş gibi gösteren HDP'ye sert tepki göstermesinin ardından, HDP'den özür geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Antalya'nın Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gösteren HDP'ye sert tepki göstermesinin ardından, HDP'den özür geldi.

TSK'YA İFTİRA

HDP'nin İngilizce resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını, Türk ordusunun Lice'de çıkardığı iddia edildi.

Turistik ilçede çıkan orman yangınını fotoğraflarıyla Lice'de gibi gösteren mesajda, şöyle denildi:

"Türk ordusu büyük bir alana yayılan bir orman yangını çıkardı ve Kürt bölgesindeki dağ köylerini yok etti."

BAKAN TEPKİ GÖSTERDİ

Akşam saatlerinde ise Bakan Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabında HDP ve Dicle Haber Ajansının servis ettiği tweetleri ekran görüntüsüyle birlikte paylaşarak sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, mesajında, "Kumluca'daki yangını Lice diye servis eden ihanet şebekeleri ve siyasi uzantıları alçaklıkta sınır tanımıyor." ifadelerini kullandı.

ÖZÜR MESAJI YAYINLANDI

Çavuşoğlu'nun bu paylaşımı sonrasında hatasını anlayan HDP İngilizce resmi Twitter hesabı bu kez, "Kumlucu'da meydana gelen yangına ait bir fotografının yanlışlıkla Lice'de çıkmış gibi paylaşıldığını farkettik. Bundan dolayı içtenlikle özür dileriz." şeklinde özür mesajı yayınladı.

Öte yandan, HDP'nin Türkçe resmi Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapılmadığı, resmi İngilizce sitesinden özür tweetinin paylaşıldığı görüldü.hdp-orman-yangini-ozru.jpg

 

Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri