Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP için ateşkese hazırız!

09.10.2015 16:07
PKK terör örgütünün Kandil'deki liderlerinden Cemil Bayık ateşkese hazır olduklarını, ancak ordunun operasyonlara devam etmesi durumunda karşılık vereceklerini kaydetti.

PKK terör örgütünün Kandil'deki liderlerinden Cemil Bayık AFP'ye konuştu. Bayık, ateşkese hazır olduklarını, ancak Türk hükümetinin savaş mantığını devam ettirmesi halinde, savaşın Türkiye'nin bütününe, Suriye'ye ve Ortadoğu'ya doğru genişleyeceğini savundu.

Kendierinin savaş değil barış istediğini söyleyen Bayık, "süreç"i Erdoğan'ın durdurduğunu, PKK'yi ortada bir diyalog olduğuna inandırdığını belirtti. "Bu sorunu savaş yoluyla çözmek mümkün olsaydı, uzun zaman önce çözülürdü"diyen Bayık, son çatışma sürecini PKK'nin başlatmadığını, kendilerinin yalnızca meşru öz savunma yaptıklarını savundu.

70 PKK'LI ÖLMÜŞ

Bayık, PKK'lı teröristlerin kendini koruduğunu, henüz bir savaşa girmediğini ileri sürdü. Bayık, Türkiye'nin "1740 PKK'li öldürdük" açıklamasının da yalan olduğunu söyleyerek "Şu ana kadar 70 şehidimiz var " diyerek komik bir savunmada bulundu. Türkiye'de demokrasinin gelişmesi için HDP'nin desteklenmesinin gerekli olduğunu belirten Cemil Bayık, "Bunu yaptık, yeniden yapacağız" diyerek seçim öncesi ateşkes sinyali verdi.

Bu haber toplam 1706 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri