Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu

27.10.2013 16:53
ODTÜ yolunu protesto eden öğrenciler HDP kongresinde bir konuşma yaptı..

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ arasında gerginliğe yol açan yol çalışmasını protesto ederek, Ankara'yı yangın yerine çeviren öğrenciler HDP kongresinde konuştu. 

 

ÖCALAN MESAJ GÖNDERDİ

HDP kongresi diğer BDP kongrelerini aratmayan görüntülerle açıldı. Kongrenin başında İmralı'da tutuklu bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın mesajı okundu. Öcalan'ın "Kongremizi kutluyor devrimci selamlarımı iletiyorum" diye mesaj yolladığı kongrede, daha sonra ODTÜ öğrencileri bir konuşma yaptı. 

ODTÜ ÖĞRENCİLERİ KONUŞTU

ODTÜ'de haftalardır süren ve ODTÜ öğrencilerinin katıldığı "yol protestoları" da HDP kongresine yansıdı. Kongrede, ODTÜ eylemlerine katılan ve polisle sık sık çatışmaya giren öğrenciler kongrede konuşma yaptı. Öğrenciler Gezi ve ODTÜ protestoları hakkında konuşurken, hükümete de sert eleştiriler yöneltti. 

KONGREDE GÖKKUŞAĞI BAYRAKLARI

Kongrede dikkat çeken bir diğer nokta da LGBT hareketinin sembolü haline gelmiş gökkuşağı bayraklarının asılı olmasıydı. Kongrede katılım gösteren eşcinsel ve trans bireyler kongrede bayrak açtılar. Sırrı Sakık da bazı katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi.ensonhaber

Bu haber toplam 2110 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri