Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP - Paralel anlaşması!

13.05.2015 10:53
Paralel'in amiral gemisi Zaman gazetesinin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın arka bahçeden girdiği Diyarbakır ziyaretinin arkasından ittifak kararı çıktı.

Görüşmeye Pensilvanya talimatıyla giden Dumanlı, seçimlerde HDP'ye medya desteği vereceklerini söyledi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır'a giderek HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile yaptığı görüşmenin ardından paralelin HDP'ye barajı geçmesi için medya desteği çıktı. Görüşmede paralelin Pensilvanya'daki lideri Gülen'in talimatıyla Dumanlı'nın, Kışanak'a medya desteği vereceklerini söylediği öğrenildi. Dumanlı daha sonra gazete ve ajanstaki yöneticilere yol haritasını anlattı.

30 Mart Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP ile yaptığı ittifak tutmayan paralel yapının şimdiki hedefi ise HDP'nin barajı geçmesi.

'NEZAKET ZİYARETİ'NDEN İTTİFAK ÇIKTI

Daha düne kadar Ekrem Dumanlı'nın KCK ve PKK bağlantısıyla yerden yere vurduğu HDP'li Kışanak ile yaptığı sır görüşme gündeme oturmuştu. Dumanlı belediyeye arka kapıdan girdiği görüşme için 'rutin bir nezaket ziyareti' açıklaması yapmıştı. O görüşmede paralel yapı ve HDP'nin yaptığı ittifak anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ TALİMATI

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın özellikle paralel yapının yayın organlarının sosyal medya adreslerinden yoğun şekilde paylaşımla parlatılması kararlaştırıldı.

BATIDA GÜÇLÜ OLANA DESTEK

Paralel yapının HDP'nin dışında batı illerinde de muhalefetten hangisi güçlüyse onun için medya desteğini yoğunlaştıracağı öğrenildi. Zaman yazarı Şahin Alpay daha önce oyunun CHP'ye olduğunu ancak şartların değiştiğini belirterek yazısında 'HDP'den başka çare yok' dedi. Yine Ali Bulaç da HDP'nin barajını geçmesi yönünde kaleme aldı.

İŞTE ALINAN KARARLAR

- Paralel yapının yayın organları Güneydoğu'da seferber edilecek. HDP'nin tüm etkinlikleri takip edilip geniş haberler yapılacak.

- Yayın organlarının sosyal medya hesaplarından Demirtaş'ın mitingleri, ziyaretleri yoğun şekilde paylaşılacak.

- Yazarlar belirli aralıklarla HDP'nin barajı geçmesi gerektiği vurgusu yapan yazılar kaleme alacak.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri