Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'de büyük çatlak!

05.09.2015 16:00
Bakanlık teklifini reddederek HDP ile ters düşen eski EMEK partili Levent Tüzel konuştu. Tan'ın 'istifa et' dediği Tüzel, "Bakanlık teklifi konusunda bizim görüşümüz sorulmadı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "ittifak hukukuna uymadı" dediği, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın ise "istifa" çağrısı yaptığı Levent Tüzel'den, parti içi eleştirilere yanıt geldi. Demirtaş'ın, seçim hükümetine katılma konusunda EMEK Partisi'nin görüşünü alma ihtiyacı dahi duymadığını belirten Tüzel, "HDP ile EMEK Partisi arasındaki seçim ittifakı, Demirtaş'ın söylediği gibi değil. O'nun ittifak tanımlamasıyla bizim anlayışımız başka" diye konuştu. Tüzel ayrıca, "HDP ve EMEK Partisi önümüzdeki günlerde 1 Kasım seçimlerini değerlendirmek için bir araya gelecek. Bu görüşmede, 'istifa' ve ittifak konuları dahil, her şey konuşulup netleşir" dedi.

TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

HDP'li Tan'ın 'istifa etsin!' çıkışlarıysa 'Türkiye partisi' söylemini kullanan HDP'nin kendi içerisindeki 'sol unsurlara' tahammül edemediğini gösteriyor.

Vekiller değişecek!

'PKK sizi tükürüğüyle boğar' sözlerini sarf eden HDP'nin Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın hemen ardından HDP Van milletvekili Tuğba Tezer de terörist cenazesinde en ön sırada tabut taşıyarak skandala imza atmıştı. Her fırsatta 'Türkiye partisi' olduğunu öne süren HDP, 1 Kasım seçimlerine aday değiştirerek giriyor. HDP'li kaynaklar aday listesinde değişiklik yapılacağını, bazı 'vekil' isimlerin aday gösterilmeyeceğini belirtirken PKK terörüne ortak olan vekillerin yeniden aday gösterilmesi bekleniyor.

Kaynak: Akşam

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri