Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'den skandal bir afiş daha!

03.05.2015 01:03
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Taksim’i Kabe ile kıyaslamasının ardından bir skandal da Van’da yaşandı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Taksim’i Kâbe ile kıyaslamasının ardından bir skandal da Van’ın İpekyolu ilçesinde yaşandı.İpekyolu Belediyesi Kadın Kurulu tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Sanat Parkı’na, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) karşıtlığını içeren bir pankart asıldı.

İLKHA'nın haberine göre parkın yol tarafına asılan ve üzerinde ‘EM NE EMANETIN, EM JININ’ yani 'Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız' yazısının olduğu pankart, Peygamberimiz'in “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” sözünü hedef alarak asıldığı yorumlarınıberaberinde getirdi.

Söz konusu pankarta sert tepki gösteren Mustazaflarla Dayanışma Cemiyeti Van Şube Başkanı Recep Karabulak, pankartı asan HDP zihniyetinin sistemli bir şekilde müslüman Kürt halkının inançlarına, düşüncelerine, yaşam biçimlerine bir müdahalesinin söz konusu olduğunu söyledi.

'İSLAM KARŞITI FAALİYETLER SİSTEMATİK BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR'

Son yıllarda özellikle HDP’nin Kürt halkının İslami değerlerine yönelik sistematik bir saldırı içerisinde olduğunu belirten Karabulak, “Biz bunu çarşafa yapılan saygısızlıkta, İskele Caddesi'ne asılan ‘Toplumsal Kâbus Namus’ pankartında ve birçok yerde astıkları ‘Em jin in, ne namusa tu kesi ne’ yani ‘Biz kadınız, kimsenin namusu değiliz’ afişlerinde gördük” dedi.

'MÜSLÜMAN KÜRT HALKININ UYANIK OLMASI GEREKİR'

Yapılan sistematik saldırılara karşı Müslüman Kürt halkının uyanık olması gerektiğini söyleyen Karabulak, “Hiçbir canlıya zarar vermemek bizim dinimiz gereğidir. En kıymetli varlığımız olan eşlerimize, annelerimize, kardeşlerimize böyle bir şeyin asla yaşanmaması adına bizler ciddi manada çaba sarf eden insanlarız. Bu bize Allah’ın emridir. Hz Peygamber’de bunu en güzel şekilde dile getirmiştir. Bu malum zihniyet ise Peygamber Efendimiz'in söyledikleri güzel sözlerin karşıtı propagandalar yapıyorlar” dedi.

'BURADA BİR DİN DÜŞMANLIĞI VARDIR'

Yapılanların tam anlamıyla din düşmanlığı olduğunu ve Müslümanlar olarak Peygamberimiz'in bıraktığı mirasa sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Karabulak, “Bizler Hz. Muhammed’in bıraktığı mirasa sahip çıkmazsak yarın bizleri dini değerlerimizden, özümüzden koparacaklardır. HDP zihniyeti halkın tepki konusunda zaafını bildiği için bunu rahat bir şekilde yapıyor. Birçok kişi bu pankartın Hz Peygamber'in sözlerine karşı söylenmiş bir şey olduğunu hâlâ kavramış değil. Yoksa bunlar bu kadar rahat hareket edemezlerdi. Bunlar dinimize ve Peygamberimiz'e yapılan büyük bir saygısızlıktır. Ama herkes bilsin ki kimler şimdiye kadar Peygamber'e savaş açmışsa kaybetmiştir” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

 
Bu haber toplam 3408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri