Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter

08.10.2014 12:23
Adana'da Kobani bölgesine saldırı gerçekleştiren IŞİD'i protesto eylemine katılan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Kobani düşerse çözüm sürecinin de biteceğini ifade etti.

HDP, DTP, İHD, ve Halkevleri'nce oluşturulan 'Kobani Halkına Destek Platformu' tarafından protesto yürüyüşü düzenlendi. Merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Parkı'ndan başlayan yürüyüşe HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da dahil oldu.

 

ATATÜRK CADDESİ TRAFİĞE KAPATILDI

Sloganlarla yürüyen yaklaşık bin 500 kişilik grup, AK Parti İl Başkanlığı'na yürümek için hareket etti. Geniş güvenlik önlemleri arasında yürüyen grup, Atatürk Caddesi'ni trafiğe kapatı. Atatürk Parkı'na kadar devam eden yürüyüşte IŞİD'e lanet yağdırıp, Kobani'ye destek sloganları atan grup, Atatürk Parkı'na girdi. Atatürk Parkı'nda toplanan kalabalığa, hitaben konuşma yapan Pervin Buldan, IŞİD'in katliamlarına son verilmesi için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

''KOBANİ DÜŞERSE ÇÖZÜM SÜRECİ DE BİTER''

Çözüm sürecinin devamı için Kobani'ye sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Buldan,"Kobani düşmemiştir, asla düşmeyecektir. Kobani düşerse, Adana düşer, Kobani düşerse Ankara düşer. Kobani düşerse Türkiye düşer. Bölge Kürt halklarının tamamı Kobani'ye sahip çıkacaktır. İmralı ile yapılan görüşmelerde de bu dile gelmiştir. Kobani düşerse çözüm süreci de biter" diye konuştu.

''2 KİŞİNİN YARALANDIĞI OLAY PROVAKASYONDUR''

IŞİD kuşatması altındaki Kobani'ye destek için eylem çağrısında bulunan Buldan, merkez Seyhan İlçesi'nin Küçükdikili Çınarlı Mahallesi'nde meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı olayın da provakasyon olduğunu öne sürdü. Grup, Pervin Buldan'ın basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 2312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri