Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'li vekil Celal Doğan'ın istifası bekleniyor

28.07.2015 11:19
Gözler, 3 ay önce yaptığı açıklamada, "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" diyen HDP'li vekil Celal Doğan'da..

Terör örgütü PKK’nın son bir haftada 10'a yakın asker ve polisi şehit etmesinin ardından, HDPGaziantep Milletvekili Celal Doğan’ın 3 ay önce adaylığının kesinleşmesinden sonra Nisan ayında yaptığı "Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" sözü akıllara geldi.

Dün Gaziantep'te yerel basında geniş şekilde yer alan bu açıklama sonrası Celal Doğan’ın istifa edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

"SİLAH ASLA TÜRKİYE'NİN ORDUSUNA DÖNMEYECEKTİR"

Gaziantep’te 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir dönem de milletvekilliği yapan Celal Doğan, 2015 seçimleri öncesinde HDP’ye katılmıştı. "Türkiye’deki barış ve kardeşlik projesine katkı sağlamak için HDP’yi seçtim" diyen Celal Doğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde, iddialı bir açıklamada da bulunmuştu. Doğan, "HDP'de bulunmamın nedeni şu, hiçbir şekilde ve halukarda asla ve asla silaha başvurulmayacaktır. Silah asla Türkiye'nin ordusuna ve Türkiye'nin devletine dönmeyecektir. Asla ve asla demokrasiden vazgeçilmeyecektir. Bizi hiç kimse silah kullanmaya icmal etmeyecektir. Ettiği taktirde ben bu meselede yokum" demişti.

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri