Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'li vekil PKK'lıları kaçırmaya çalıştı

28.01.2016 12:04
PKK’ya silah taşırken suçüstü yapılan HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bu kez Cizre’de sahneye çıktı. Sarıyıldız, 30 PKK’lının kaçmasını sağlamak için ambulans tuzağı kurdu. Sarıyıldız sağlık ekiplerine yaralı dediği 3 kişinin telefon numarasını verdi.

PKK'lı teröristlere silah taşırken yakalanan HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, temizleme operasyonlarının sürdüğü Cizre'de bir binanın bodrum katında 18'i ağır, 30 yaralının ambulans beklediğini, ambulansın olay yerine gitmediğini iddia etmişti. Sarıyıldız ile birlikte PKK'lıların emniyet güçleri ve sağlık ekiplerine tuzak kurduğu ortaya çıktı.

'AMBULANS GELMEYECEKSE, BENİ BİR DAHA ARAMAYIN'

Edinilen bilgiye göre, Sarıyıldız'ın sosyal medyada bulunduğu paylaşımların üzerine sağlık personeli Sarıyıldız'ı arayarak 'bulunduğunuz yerin adresini verin'diyor. Sarıyıldız, olay yerinde olmadığını söyleyip, 'bu sizin yapacağınız iş değil'cevabını vererek telefonu kapatıyor. Sağlık ekipleri Sarıyıldız'ı tekrar aradığında, orada bulunan yaralılardan üç kişinin telefonunu veriyor. Üç numarayı da tek tek arayan ekipler sadece bir kişiye ulaşıyor ve 'kim olduğunu', 'sağlık durumunun ne olduğunu' soruyor. Telefonu açan kişi, 'ambulans gelmeyecekse, beni bir daha aramayın' diyerek telefonu kapatıyor. Daha sonra üç numaraya da ulaşılamıyor.

POLİSE ATEŞ AÇILDI

Emniyet güçleri Sarıyıldız'ın verdiği adresin güvenli bölgede olmadığını belirterek ambulansa eşlik ediyor. Görevliler ambulansla Otogar yakınına gidip, yaralıların getirilmesini bekledi. Telefondakiler ise ambulansı ısrarla çatışmaların yaşandığı petrol istasyonu yakınına istedi. Verilen adrese giden sağlık ekipleri ile güvenlik önlemi almaya çalışan polise ateş açıldı. Yaralıların bulunduğu evden emniyet güçlerine ateş açılmasıyla, olayın ambulans değil, güvenlik güçlerini tuzağa düşürmek olduğu anlaşıldı.

HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız, temmuz ayında PKK'ya verilmek üzere Suriye'den getirilen ağır silahları teslim alacak kuryeyi, olay yerine götürürken suçüstü yakalanmıştı. Sarıyıldız dokunulmazlığı olduğu için gözaltına alınamamıştı.

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri