Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'lilerin 'makul Kürt' sataşmalarına tokat gibi cevap

16.12.2015 00:54
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, HDP’li milletvekillerinin “Makul Kürt” sataşmalarına tokat gibi bir cevap verdi.

TBMM Genel Kurulunda HDP grubu tarafından verilen ve Doğu ve Güneydoğu’da Valilikler tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağının toplumda oluşturduğu tahribatın araştırılması amacıyla verilen önergenin görüşmelerinin öne alınması önerisi görüşmelerinde AK Parti adına söz alan Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, HDP’li milletvekillerinin “makul Kürt” sataşmalarına, “Benim makul Kürtlüğümü senin ömrün öğrenmeye yetmez. Ben makul Kürt’üm ama senin ne Kürt’ü olduğunu bilmiyorum” ifadeleri ile cevap verdi.

“SİZİN DE MOTOSİKLETLİ KATİLLERDEN HABERİNİZ VAR MI?”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Beyaz Toros” açıklamasına ilişkin HDP’li ve CHP’li milletvekilleri tarafından yapılan eleştirilere cevap veren Orhan Miroğlu, “Başbakanımızın söylediği açıktı, ‘Türkiye beyaz Toroslar dönemine dönmesin’ gibi bir anlamı vardı o konuşmanın. Vicdan sahibi herkes beyaz Toroslara geri dönmeyi isteyecek insanların en sonuncusunun Ahmet Davutoğlu olduğunu bilir” dedi. Orhan Miroğlu, HDP sıralarından gelen eleştirilere “Sizin de motosikletli katillerden haberiniz var mı?” ifadeleriyle cevap verdi. Miroğlu,“Nusaybin’de Medeni Konak’ı beyaz Toroslar öldürmedi, Medeni Konağı YPG-H üyesi iki tetikçi öldürdü. Bu tetikçilerden birisi şimdi içeride” dedi.

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri