Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'nin Ardahan yalanı ortaya çıktı

15.07.2015 11:33
Başka HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş olmak üzere Ardahan'da meydana gelen olayla ilgili TSK'yı suçlayan iddialar ortaya çıkan yeni ses kayıtlarıyla yalanlandı.
PKK'nın Ardahan yalanı ortaya çıktı! Ardahan'ın Göle ilçesinde PKK'lı teröristlerle jandarma arasınra pazar günü çıkan çatışmada, teröristlerin taradığı minibüste bir kişi ölmüştü. İşte o olayın ardından PKK'lı teröristler arasında geçen telsiz konuşmaları istihbarata takıldı. Konuşmalarda PKK'lı teröristlerin sivil aracı, özel harekat ekibinin aracı sandıkları ve bu nedenle de taradıkları ortaya çıktı.

Ardahan'ın Göle İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle jandarma arasında pazar günü çıkan çatışmada, teröristlerin taradığı minibüste Kanber Morkoç'un öldüğü olayı, telsizkonuşmaları aydınlattı. PKK'nın sözde Ağrı Dağı ve Serhat Eyaleti sorumlularının aralarındaki konuşma, teröristlerin minibüsü Özel Harekat ekibinin aracı sanarak taradığı ortaya çıktı.
 
AA muhabirinin istihbarat kaynaklarından aldığı bilgiye göre, olayın meydana geldiği sırada terör örgütünün sözde "Ağrı Dağı ve serhat eyaleti" sorumluları arasında geçen telsizgörüşmesi, kayıtlara takıldı.
 
Telsiz konuşmalarına göre, olayda hayatını kaybeden Kamber Morkoç'un da içinde bulunduğu beyaz minibüsün, terör örgütü üyelerince asker ve polis aracı olduğu düşüncesiyle saldırıya uğradığı anlaşılıyor.
 
Telsiz görüşmesi, şu şekilde:
 
"A: Hani belediyeye ait bir yanmış araç vardı ya.
S.: Evet.
A: Onu götürmek istiyorlar.
S: Tamam.
A: Aşağıya götürmek istiyorlar, onun için güvenliğini alıyorlar, arkadaşlar da o esnada vuruyorlar.
S: Tamam.
A: Arkadaşlar orada onların net üç ölüleri olduğunu söylüyorlar.
S: Tamam.
A: Yani bir sivil transit ile takviye geliyor.
S: Tamam.
A: Arkadaşlardan başka bir grupta bunu vuruyorlar.
S: Tamam.
A: O arabayı komple imha ediyorlar.
S: Tamam arkadaş. Sen çatışmadan sonra takviye amaçlı bir minibüsün geldiğini ve arkadaşların bunları vurduğunu ve toptan imha ettiğini söyledin değil mi?
A: Evet, evet bir saat sonra bir transit geliyor.
S: Tamam.
A: Yani müdahale etmek için gelmiş, arkadaşların söylediğine göre üzerinde Türklerin de bayrakları varmış.
S: Tamam.
A: Yani onlar özel harekattır. Bazen böyle sivil transit araçlarla gelip gidiyorlar.
S: Tamam.
A: Arkadaşlar fark ediyorlar, geldikleri vakit arkadaşlar vuruyorlar, vuruyorlar tümden imha oluyor tümden.
S: Tamam.
(A: Ağrı Dağı sorumlusu, S: Serhat Eyaleti Sorumlusu)"

DEMİRTAŞ NE SÖYLEMİŞTİ?

Ardahan saldırısının ardından açıklama yapan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, olay sonrası PKK'nın minibüsü taradığına ilişkin haberleri yalanlamış ve olayların bu şekilde gerçekleşmediğini iddia etmişti. İşte Demirtaş'ın o sözleri;

"Ardahan'da yaşanan olay kaygı verici. Medyanın yazdığı gibi olayın gelişmediğini biliyoruz. Raporlara bakacağız. Partililerimiz ailelerle görüşmediler. Ateşin askerler tarafından açıldığı konusunda ciddi bulgular var, bunları da paylaşacağız..."

NELER YAŞANMIŞTI?
 
Göle Belediyesi'ne ait içme suyu depolarında arızaya neden olan 7 kişilik terörist grubu, arızayı gidermek için su deposuna giden 3 belediye personelini bir süre rehin almış ve araçlarını yakmıştı.
Bölgeye Erzurum'dan operasyon için giden jandarma ekiplerine teröristler tarafından açılan ateş sonucunda, yoldan geçen sivil bir beyaz minibüsteki 5 kişiden 2'si yaralanmış, yaralılardan Kamber Morkoç hayatını kaybetmişti.
Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri