Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'nin İstanbul adayı Sırrı Süreyya

04.12.2013 13:49
Selahattin Demirtaş HDP olarak katılacakları İstanbul yerel seçiminde Sırrı Süreyya Önder'in adayları olduğunu açıkladı.

İddialara göre İstanbul'da CHP ve BDP seçimlere ittifak yaparak girecek ve bu sayede seçimlerden kesin başarıyla çıkacakları iddia ediliyordu. Ancak Sırrı Süreyya Önder'in İstanbul'dan aday olması bu iddiaları çürüttü.

'CHP'NİN İPOTEĞİ KABUL EDİLEMEZ'

Sırrı Süreyya Önder HDP kongresinde yaptığı açıklamada "CHP kadar emek harcamadan, beleş oylara konan, solun oylarına ipotek koymuş bir parti daha yoktur. Hiçbir solcu emek, kent hakkı, Kürt sorunundaki CHP riyakarlığını daha fazla kaldıramaz. CHPnin Gezi ipoteği kabul edilemez. El altından bizi destekleyin, ama bizim yanımızda görünmeyin diyenlere cevap adaylığımdır. Halka sesleniyorum; Seçime girmeyi ayıp addeden zihniyete bir tokat atın da sesi ABD'den duyulsun." şeklinde konuşarak CHP'ye meydan okudu.

'O İŞİ KEPÇENİN ÖNÜNE ÇIKAN ADAM YAPSIN'

HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü "Vekilimiz Sırrı Süreyya Önder hem halkın hem de bizim İstanbul adayımızdır. İstanbul'da "o işi kepçesinin önüne çıkan adamı aday yapın" diyen halkın taleplerine de cevap vermiş oluyoruz. Yerel demokrasi ve yerinden yönetim politikasını Türkiye'nin her yanında yükselteceğiz." dedi. 

ENSONHABER

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri