Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP'ye oy veren bin pişman

18.06.2015 02:12
Seçmenin 7 Haziran seçimleriyle birlikte ortaya çıkan tablodan rahatsız olduğu ve HDP’ye oy veren yüzde 3’lük bir kesimin ise bundan büyük pişmanlık duyduğu ortaya çıktı

Seçmenin 7 Haziran seçimleriyle birlikte ortaya çıkan tablodan rahatsız olduğu ve HDP’ye oy veren yüzde 3’lük bir kesimin ise bundan büyük pişmanlık duyduğu ortaya çıktı. MAK Danışmanlık, 7 Haziran seçimlerinden sonraki ilk anket çalışmasını gerçekleştirdi. MAK’ın 11-14 Haziran tarihleri arasında 30 büyükşehir, 20 şehir ve 194 ilçede 5 bin 500 kişiyle yüz yüze görüşmelerle yaptırdığı anketten “büyük pişmanlık” çıktı.

AK PARTİ’NİN OY ORANI YÜZDE 44’E ÇIKTI

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, anket sonuçlarıyla ilgili olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede, “yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 44’ünün AK Parti, yüzde 25’inin CHP, yüzde 16’sının MHP, yüzde 11’inin de HDP cevabını verdiğini söyledi.

“YÜZDE 3’LÜK KESİM HDP’YE VERDİĞİ OYDAN PİŞMAN”

HDP’ye oy veren yüzde 3’lük bir kesimin bu partiye verdiği oydan pişman olduğunun ortaya çıktığını aktaran Kulat, “Bu araştırma sonucu; bugün bir seçim sonucu olarak önümüzde olsaydı koalisyonlar yerine bugün gündemimizde AK Parti’nin tek parti kabinesi olurdu” ifadelerini kullandı. Katılımcıların yüzde 56’sı seçim sisteminin değişmesi gerektiğini söylerken, yüzde 60’lık bölümü ise seçim barajının kalkması gerektiğini belirtiyor. Anketörlerin yüzde 20’si AK Parti-MHP koalisyonu istediklerini ifade ederek, en yüksek desteği bu alternatife verdi.

Yeni Akit

Bu haber toplam 2086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri