Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hedef yine TCDD... Bu ikinci yalan haber

07.01.2014 15:26
TCDD Genel Müdürlük binasına baskın yapıldığ yönündeki haberler yalanlandı.

AK Parti ile Cemaat arasındaki savaşta yalan haber servisleri sürüyor. Hedef yineTCDD ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman...

İkinci dalga operasyonun başladığı günde ODA TV sitesi cemaatin ajansı Cihan Haber Ajansı'nın ismini kullanarak, "2. Yolsuzlukoperasyonunun başladığını ve TCDDGenel Müdürü Süleyman Karaman'ın Ankara'da gözaltına alındığını' duyurmuştu.

YALAN ÇIKMIŞTI!

Bir çok haber sitesi de CİHAN'ı kaynak göstererek Karaman gözaltında haberini yayınlamıştı. İddialar kısa bir süre sonra Süleyman Karaman'ın açıklamasıyla yalan çıkmıştı.

İKİNCİ KEZ AYNI HABER YAPILDIa.20140107140215.jpg

Bugün bu habere benzer bir haberi hürriyet.com.tr yayınladı. İzmir'de başlayan operasyonunu Ankara'ya uzandığını yazdı ve TCDD Genel Müdürlüğü'ne polis baskını olduğunu duyurdu.

Haberde ayrıca gözaltına alınan 8 TCDD bürokratının da makamlarının arandığı duyuruldu. Ancak TCDD hakkındaki ikinci iddia da yalan çıktı.

AÇIKLAMAYLA YALANLANDI

TCDD’den yapılan açıklamada, bugün basında yer alan “gözaltı” haberleriyle ilgili açıklama yapılması gerekli görüldüğü belirtilerek şöyle denildi: 

1- İzmir Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında Kuruluşumuzun 8 personeli bilgilerine başvurulmak üzere gözaltına alınmıştır.

2- Soruşturma İzmir Cumhuriyet Savcılığınca gizli olarak yürütülmektedir.

3- Soruşturma içeriği hakkında basında çıkan haberlerin Savcılık Soruşturmasıyla ilgisinin bulunup bulunmadığı Kuruluşumuzun bilgisi haricindedir.

4- TCDD Genel Müdürlüğünde arama yapılmamıştır.

CANLI YAYINA DA SIÇRAYAN TCDD YALANI

TCDD hakkındaki yalan haberciliğin en flaş yansıması Habertürk ekranlarındaki canlı yayından yansımıştı. Today's Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Keneş bakın ne yapmıştı;

Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri