Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hedefteki isim Kılıçdaroğlu

22.06.2012 13:42
Kılıçdaroğlu’nun, Kürt sorununun çözümü için başlattığı partiler üstü açılım, CHP’yi ikiye böldü. Muhalif kanadın, 17 Temmuz Kurultayı’na kadar yıpratma kampanyasına başlayacağı öne sürüldü

ASLAN DEĞİRMENCİ

KÜRT sorunun çözümü konusunda Başbakan Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı görüşme CHP’li muhalifleri hareketlendirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Erdoğan’a ilettiği yol haritasında bulunan bazı maddelere CHP’li bazı vekillerin şerh koyarak tepki gösterdiği ortaya çıktı. Parti içinde Kılıçdaroğlu aleyhine propaganda yapmaya başlayan bazı vekiller, 24 Haziran’da yapılacak olan Gençlik Kurultayı ve 8 Temmuz’da gerçekleştirilecek Kadın Kurultayın’da seslerini yükseltecekleri öğrenildi.

Baykalcı’lar fırsat kolluyor

17 Temmuz’da yapılacak olan 34. Olağan Kurultay’ına kadar Kılıçdaroğlu’nu yıpratmak için kampanyalar yürütmesi beklenen muhalif kanatın, Anayasa konusunda da gerilim politikası izleyerek kavgayı büyütecekleri öne sürüldü. CHP’de Baykalcı kanat olarak bilinen yapının

Başbakan'a sunulan yol haritasında bulunan Toplumsal Mutabakat Komisyonu ve TBMM’de temsil edilmeyen siyasi partilerin ve STK’ların görüşlerini alarak çalışmaya dışarıdan destek verecek olan akil insanlar grubuna karşı çıktıları belirtildi. Muhaliflerin, Kürt sorunu konusunda çözüm umudu olan görüşmeyi istismar etmeleri tepkiyle karşılandı.

Büyük kavga 17 Temmuz’da

CHP, 7 Haziran'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi'nde (PM) alınan karar doğrultusunda, 34. Olağan Kurultayı'nı 17-18 Temmuz'da gerçekleştirecek. Ankara Spor Salonu'nda yapılacak kurultay, 26 Şubat'ta gerçekleştirilen 16. Olağanüstü Kurultayı'nda kabul edilen yeni tüzüğe göre gerçekleşecek. Yeni tüzüğe göre, Genel Başkanlığa aday olabilmek için üye tam sayısının en az yüzde 10'unun yazılı önerisi gerekecek. Şu anda 80 kişiden oluşan PM üye sayısı da 60'a inecek.  

MİLATHABER.COM

Bu haber toplam 3092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri