Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HEPAR'dan 'Gandi'ye ağır itham!

14.03.2011 02:22
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerliği 6 ve 9 aya indirilmesine yönelik açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Askerlik süresiyle ilgili çalışmanın partisinin doktrininde 2,5 senedir yazılı olduğu gerekçesiyle Kılıçdaroğlu'na 'hırsızlık' iddiasında bulunan Pamukoğlu, "Hırsızlık denilince ne anlaşılıyor, mal, mülk çalmak mı? Bu da aynı." ifadesini kullandı. Bursa Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayan Pamukoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerlik süresiyle ilgili açıklamalarının çalıntı olduğu imasında bulunan Pamukoğlu şunları kaydetti: "Askerliğin süresinin 6 ve 9 aya indirileceğini söylüyor. Nerede yazıyor bu? Partimizin kitabında yazıyor. HEPAR'ın doktirininde var. Askerlik 6 veya 9 aya indirilecek diye nerede yazıyor? Partinin doktrininde var 2,5 yıldır. Yalnız üstü var. Asker ordu sayısı 250 bin yazıyor. Nerden almış gördünüz mü? Partinin doktrininde var. Üstünü almamış, altını da almamış, ortadan almış. Hırsızlık denilince ne anlıyorsunuz; mal, mülk çalmak mı, bu da aynı. Bedelli konusuna gelince 6 çeşit askerlik olmaz, eşitsizlik, haksızlık var. Hükümetteki parti buna çalışıyordu sonra işlerin kötüye gideceğin anladı, vazgeçti. Uyanık davrandı. Şimdi sıra bunda. Askerlik sistemlerinden, parayla askerlik yapmaktan bile rant çalıyor. Bak, bu da burada var, gördün mü, nereden alınmış?"

"ERGENEKON SAVCILARI VE HAKİMLERİ DEĞİŞEBİLİR"
Pamukoğlu, imza töreni öncesi düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ergenekon soruşturması kapsamında gazetecilerin tutuklanmasına tepki gösteren Pamukoğlu, davanın sonucunun 12 Haziran'daki seçimlere bağlı olduğunu belirtti. Seçimlerden çıkacak sonucun her şeyi ters çevirebileceğinin altını çizen Pamukoğlu, "Siyasi, hukuki ve idari olarak işe bakanların yerini başkaları da alabilir. O zaman da yeniden başka davalar başlayacak." dedi. Basın toplantısında da CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun askerlik açıklamalarına tepki gösteren Pamukoğlu, sert açıklamalarda bulundu. Pamukoğlu şöyle devam etti: "Birisi eline tutuşturuyor kağıdı, sıkılmadan söylüyor o da. Onun anladığı iş değil bu, savaş sanatı strateji, orduların yönetilmesi, onların eğitilmesi ve donatılmasına aklı ermediği için bir de ordu terör mücadelesinde olmayacak diyor. Uçakları, helikopterleri, lojistik imkanları bütün hava gücünü, bütün kara kuvvetlerinin silahlarını kullanmadın mı, kullanmadan ne yapacaksınız?"

 

Bu haber toplam 2578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri