Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her gün 925 milyon insan yatağa aç giriyor

16.10.2011 17:41
Her gün 925 milyon insan yatağa aç giriyor. Her yıl 5 milyon çocuk ise açlıktan ölüyor.

Her gün 925 milyon insan yatağa aç giriyor. Her yıl 5 milyon çocuk ise açlıktan ölüyor. Birleşmiş Milletler, işte bu vahim tablonun gölgesinde kutlanan "Dünya Gıda Günü"nde artan gıda fiyatlarının tabloyu daha da karatacağına dikkat çekti.

"2011 Dünya Gıda Günü"nü, açlık konusundaki karanlık tablonun gölgesinde kutlayan Birleşmiş Milletler artan gıda fiyatlarının tabloyu daha da karatacağına dikkat çekiyor.

En Büyük Darbeyi Yoksul Ülkeler Alıyor

Dünya genelinde artan gıda fiyatları, özellikle gelişmekte olan ülkeleri tehdit ediyor. En büyük darbeyi ise yoksul ülkeler alıyor.

Gıda Fiyatları Daha da Artacak

"Dünya Bankası" verilerine göre, 2010-2011 yılları arasında, yükselen gıda fiyatları 70 milyon insanı daha fakirlik sınırına itti. Üstelik Birleşmiş Milletler, gelecek yıllarda pirinç, buğday ve diğer önemli gıda maddelerinin fiyatlarındaki artışın süreceği uyarısında bulundu.

Dünya genelinde, 1 milyara yakın insan gıda sıkıntısı yaşarken, gelecek 10 yıl içinde, tahıl fiyatlarının yüzde 20, et fiyatlarının ise yüzde 30 artması bekleniyor.

Ana Tema da "Gıda Fiyatlarındaki Artış" Oldu

Bütün bu gelişmeleri göz önüne alan Birleşmiş Milletler, Dünya Gıda Günü için bu yıl, açlık ve yetersiz beslenme tehlikesini körükleyen "gıda fiyatlarındaki artış" konusunu ana tema olarak belirledi.

Gıda fiyatlarını artıran ve gıda paylaşımındaki adaleti sekteye uğratan konular masaya yatırılıyor.

Ünlülerle Açlığa Dikkat Çekildi

Ünlülerin de oynadığı reklam filmi vasıtasıyla, dünyadaki açlığın, insanlığın ortak sorunu olduğuna dikkat çekiliyor.

 Prizma haber

Bu haber toplam 5420 defa okunmuştur
NECİP FAZILIN RUHU ŞAT OLSUN
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Bir kişiye dokuz pul,Dokuz kişiye bir pul Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa Yaşasın kefenimin kefili kara borsa NECİP FAZIL KISAKÜRE
17 Ekim 2011 Pazartesi 08:14
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri