Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her ihtimali düşünüyoruz

11.03.2013 00:08
Cumhurbaşkanı Gül, Almanya'da 8 Türk'ün yaşamını yitirmesine neden olan yangına ilişkin, ''Tüm görevlilerimiz yoğun çaba içerisindedir. Her türlü ihtimali düşünerek hareket ediyoruz '' dedi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Backnang'da çıkan ve 8 Türk'ün yaşamını yitirmesine neden olan yangına ilişkin, ''Bunun ne olduğuyla ilgili bütün görevlilerimiz, büyükelçilik mensupları, oradaki bütün ilgililerimiz yoğun bir çaba içerisindedirler. Daha önce maalesef yakmalar, kundaklamalar, öldürülen sekiz vatandaşımız, bütün bunlar hep olduğu için her şeyi, her ihtimali düşünerek hareket ediyoruz ama şu anda hemen bir şey söylemek de doğru değil'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, resmi ziyaret için geldiği İsveç'te konakladığı Grand Hotel'de, heyetindeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Almanya'daki yangına ilişkin son gelişmelerin sorulması üzerine Gül, olayı ''büyük bir acı'' olarak niteleyerek, acıları paylaştığını söyledi.

Gül, şunları kaydetti:

''Bunun ne olduğuyla ilgili bütün görevlilerimiz, büyükelçilik mensupları, oradaki bütün ilgililerimiz yoğun bir çaba içerisindedirler. Alman makamlarıyla da hep görüşülüyor. Daha önce maalesef yakmalar, kundaklamalar, öldürülen sekiz vatandaşımız, bütün bunlar hep olduğu için her şeyi, her ihtimali düşünerek hareket ediyoruz ama şu anda hemen bir şey söylemek de doğru değil. Ama oradaki bütün görevlilerimiz titizlikle işin aslını öğrenecekler.''

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri