Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her mahalleye Kur'an kursu sözü

02 Şubat 2009 / 18:51
CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, her mahalleye Kur'an kursu sözü verdi.
29 Mart seçimleri öncesinde Kocaeli halkının önüne koyacağı projeler ve seçim vaatleri üzerinde çalışmalarını sürdüren CHP Adayı Sefa Sirmen, Genel Başkan Deniz Baykal'ın çarşaf ve başörtüsü açılımından da etkilenerek, çok yeni bir söylemi kent gündemine getirmeye hazırlanıyor.

KURAN ÖĞRENMEK HERKESİN HAKKI

Sefa Sirmen, 29 Mart'ta Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde, ilimizdeki her köy ve mahallede bir "Mahalle ya da Köy Evi" kurulacağını, burada Müftülük'le işbirliği yapılarak, çocuklara yönelik Kuran Kursları da açılacağını söyledi. Sirmen, "Dinimizin kurallarını, kitabını en iyi şekilde öğrenmek, herkesin hakkı. Biz, bütün ailelerin gönül huzuru içinde çocuklarını gönderebileceği, çocukların en iyi şekilde din eğitimini alabileceği kurslar açacağız" dedi.

BAŞKA KURSLAR DA OLACAK

Her köy ve mahallede kurulacak evlerde, yaz aylarında ilköğretim çağındaki çocuklar için Kuran Kursu düzenleneceğini, bu kurslarda dileyenlerin yabancı dil, ya da sanat eğitimi de alabileceğini belirten Sirmen, "Aynı evlerde okuma yazma bilmeyen yetişkinler için okuma yazma kursları, meslek kursları da olacak" dedi. Sirmen, Belediye Başkanı olduğu dönemde, ilimizdeki bütün camilere ve okullara önemli kaynak aktardığını da hatırlattı, "Biz, din istismarı yapanlardan değiliz. Ama bunu yapanlardan daha fazla dine ve dindar insanlara saygı duyuyoruz" dedi.

Kaynak: Özgür Kocaeli gazetesi

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri