Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her Şeyi Bilen Adam Yazdı

27.05.2011 00:03
Gazeteci Muhsin Akıl'ın bugüne kadar yazdığı tüm senaryolar gerçekleşti. İşte Akıl'ın MHP kaset olaylarıyla ilgili yorumu...

Anayurt Gazetesi yazarı Muhsin Akıl, Türkiye'de bugün yaşanan gelişmeleri 2010 yılında yaptığı inanılmaz öngörüleri ile bildiği ortaya çıktı.

“Kahin” yazar 22 Martta CHP’de beklenmedik bir deprem yaşanacak, Baykal gidecek yerine Kılıçdaroğlu gelecek dedikten kısa bir süre sonra “deprem” gerçekleşmiş, Deniz Baykal rüyalarında bile göremeyeceği bir şekilde devrilmişti. 

Akıl, daha sonra 20 Temmuz tarihli yazısında ise CHP’nin başına gelenler MHP’nin de başına gelecek parti içinde yaşanacak bir depremle Oktay Vural, Devlet Bahçeli’nin yerine geçecek demişti.

 Akıl’ın en azından MHP’de deprem öngörüsü de seçim öncesinde inanılmaz bir biçimde ortaya çıkmış gözüküyor.

 Muhsin Akıl’ın bir sonraki “kehaneti” de sırada AKP’nin olduğu yönünde.

Peki bu kasetlerin arkasındaki gizli el kim?

 Kahin yazar bu konuda ne diyor?

“Bilen adam” Muhsin Akıl’ın kasetlerin adresi ile ilgili de oldukça çarpıcı öngörüleri var. 11 Ağustos 2010 tarihli yazısında Akıl, Türkiye’de siyaseti, hükümeti, askeri, toplumu, istihbarat birimlerini yönlendiren bir üçüncü gözden bahsediyor .

Küresel emperyalist güç olarak bahsettiği bu odağın, Türkiye’nin AB-ABD-İSRAİL blokuna karşı dik bir duruş sergilemeye başlamasının ardından düğmeye bastığını iddia ediyor. Ve bu iddialarını Deniz Baykal örneği ile pekiştiriyor. Yani Türkiye’de güdümlü siyaset isteyen üçüncü göz/küresel güç bu amacına ulaşmak için önüne çıkan ve yönlendiremediği bağımsız engelleri bir bir ekarte ediyor.

Meselenin uluslar arası boyutu bir tarafa, birkaç gündür medyada kasetlerle ilgili peş peşe ortaya atılan iddialar da birer işaret fişeği gibi süreci belli isimlerin üzerinde yoğunlaştırdı. Önce Taraf gazetesinin İnan Kıraç iddiası, daha sonra ise CHP’li Yılmaz Ateş’in parti içinden bu iddiaları doğrular nitelikteki açıklamaları, son olarak da dün Fatih Altaylı’nın elimize kaset olayını yabancı istihbarat örgütlerinin Türkiye’deki yapılanmaları tarafından tezgahlandığına dair bir bilgi ulaştı, MHP içinden de bunu doğrulattık minvalindeki yazısı.

Bakalım Türkiye seks kasetleri, kahin yazarlar, yabancı istihbarat işi komplo iddiaları arasında girdiği bu seçim atmosferinden nasıl bir tablo ile çıkacak, önümüzdeki günler ne getirecek?

POSTMEDYA

 

Bu haber toplam 5156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri