Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her taşın altından Masonlar çıkıyor

16.10.2012 12:35
“28 Şubat sürecine Mason etkisini” ortaya koyan dünkü haberimiz, kökü dışarıda bu karanlık örgütün başka icraatlarını da akıllara getirdi.
TBMM tutanaklarında bu doğrultuda çarpıcı bilgiler yer alıyor. TBMM Başkanlığı'na 7 Aralık 2000 tarihinde dönemin Fazilet Partisi Sivas Milletvekili Abdüllatif Şener tarafından verilen bir soru önergesinde, Sivas Madımak olaylarıyla ilgili “andıçlama” şüphesinin var ol­duğu, olayda Masonlar'ın parmağının bulunduğunun konuşulduğu belirtilerek, otel yakma olayında Mason bir çetenin rolünün olup olmadığının açıklanması isteniyor

28 Şubat sürecinde Masonların rolü, Fransız Masonları'nın Türkiye'deki Masonlara gönderdikleri tali­matla bir kez daha ispatlanırken, Sivas olaylarının da yine aynı odakla bağlantılı olabileceğine ilişkin şüphelerin var olduğu ortaya çıktı. Söz konusu şüphe, tam 12 yıl önce bir soru önergesiyle TBMM gün­demine de taşındı. Anasol-M Hükümeti döneminde Fazilet Partisi Sivas Milletvekili olarak Meclis'te bu­lunan Abdüllatif Şener'in TBMM Başkanlığı'na verdiği bir soru önergesi, Sivas olaylarında da Masonla­rın parmağı olabileceği şüphesini gündeme getiriyor.

SİVAS OLAYLARINDA MASON ÇETESİ ETKİLİ OLDU MU?

Şener'in, basındaki “andıçlama” tartışmalarının yaşandığı sırada 7 Aralık 2000 tarihinde, dönemin Başbakanı müteveffa Bülent Ecevit'in cevaplaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde, öncelikle Türkiye'de yaşanan bazı toplumsal olaylar ile bazı faili meçhul cinayetlerin “andıç”larla yönlendirildi­ğine ilişkin izlenimler bulunduğu ifadesi yer alıyor. Şener, Başbakan Bülent Ecevit'e, “Sivas olaylarında da bir andıç mevcut mudur?” diye soruyor.

MADIMAK, ANDIÇ SÜRECİNDE YAKILDI

Şener, TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, ortaya çıkan Genelkurmay Başkanlığı'na ait “an­dıç” başlıklı “Güçlü Eylem Planı”nda, bazı partilere, gazetecilere, kişi ve kuruluşlara, Şemdin Sakık'ın da ifadelerinden yararlanarak eylem planı uygulanacağının belirtildiğini hatırlatıyor. PKK'lı Şemdin Sa­kık'ın Türkiye'ye getirildiği dönemlerde Madımak Oteli'nin yakıldığını, Türkiye'de bir Alevi-Sünni, La­ik-antilaik tartışmasının ortaya çıkarılmak istendiğini vurgulayan Abdüllatif Şener, önergesinde şu so­rulara yer veriyor:

SİVAS'TA MASONİK ETKİYE DEĞİNEN YAZARA ZULÜM EDİLİYOR

“Sivas olaylarında da bir Andıç mevcut mudur? Türkiye'de bu olayların tezgahlanmasında, aynen İtal­ya'da olduğu gibi Mason Locası benzeri bir yapılanmanın, bir çeteleşmenin olduğu söylenmektedir. Bu locayı, bu çeteyi ortaya çıkartmayı düşünüyor musunuz? Emekli öğretmen Salman Yüksel tarafından yazılan ‘Ankara Çetesinin Vatan Kurtarma Operasyonları' adlı bir kitapta, Sivas olaylarının JİTEM mer­kezli bir çete tarafından organize edildiği iddiaları mevcuttur. Bu kitaptaki olayları ve bu çeteyi, emri­nizdeki birimlere inceletmeyi, soruşturmayı düşünüyor musunuz? Bu kitabı yazan, bu olaylar üzerine giden Salman Yüksel'e, eşine ve çocuklarına yıllardan beri işkence ve zulüm uygulanmaktadır. Bu iş­kence ve zulmü durdurmayı, bu olayları soruşturmayı düşünüyor musunuz?”

CEVAP YOK!

Meclis kayıtlarında, sorulara muhatap olan Anasol-D'nin Başbakanı Bülent Ecevit'in konuya ilişkin her­hangi bir açıklaması ise bulunmuyor.

Yeni Akit 
Bu haber toplam 4582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri